Zamknij

„Harry Potter” – powstanie serial osadzony w świecie J.K Rowling?

26.01.2021 12:08
„Harry Potter” – powstanie serial osadzony w świecie J.K Rowling?
fot. East News

„Harry Potter” zawita do świata seriali? Zagraniczne media informują, że szefostwo Warner Bros. rozpoczęło wstępne rozmowy na temat stworzenia serialu telewizyjnego, osadzonego w świecie stworzonym przez J.K Rowling. Co już wiadomo o nowej produkcji?

Harry Potter” to globalna franczyza warta miliardy dolarów. Saga książek J.K Rowling stała się bazą dla niezwykle popularnej serii filmowej, a także przyczynkiem dla powstania parków rozrywki, gadżetów oraz całej maści innych produktów związanych z historią o młodym czarodzieju. Teraz przyszedł czas na następny krok. Serial telewizyjny, osadzony w świecie „Harry’ego Pottera”, miałby być naturalnym rozwinięciem filmowej opowieści.

Zobacz także

„Harry Potter” – powstanie serial telewizyjny?

Jak podają dziennikarze amerykańskiego portalu The Hollywood Reporter, powołując się na anonimowe źródła, związane z wytwórnią, szefowie Warner Bros. mieli odbyć serię spotkań na temat pomysłów na serial telewizyjny osadzony w świecie „Harry’ego Pottera”. Produkcja miałaby powstać dla platformy streamingowej HBO Max, należącej do WarnerMedia. Serial miałby stanowić naturalne rozwinięcie świata, przedstawionego w filmach o Harrym Potterze i Newtcie Skamanderze, bohaterze serii „ Fantastyczne zwierzęta”.

Temat jest jednak na bardzo wczesnym etapie. Oznacza to, że na chwilę obecną szefowie wytwórni spotykają się, by porozmawiać o przyszłości i ogólnych kierunkach, w których mogliby pójść, by rozwinąć serię. Na razie brakuje jednak konkretów. W tym kontekście warto zauważyć, że The Hollywood Reporter przywołuje komentarz Warner Bros. i HBO Max, którzy oficjalnie „nie prowadzą prac nad serialem w świecie Harry’ego Pottera”.

Serial w świecie "Harry'ego Pottera" - Warner Bros. zatrudniło menagera projekti

Informacja podana przez wytwórnię może być prawdziwa z prawnego punktu widzenia. Nieformalne rozmowy na temat przyszłości serii oraz poruszenie tematu ew. serialu telewizyjnego, nie są bowiem równoznaczne z rozpoczęciem rzeczywistych prac nad produkcją. Stanowisko wytwórni może więc być pod tym względem uznane za prawdziwe. Warto jednak zwrócić uwagę, że niedawno wytwórnia Warner Bros. awansowała Toma Ascheima na stanowisko menagera całego "Magicznego Świata Harry’ego Pottera". Były szef działu rozrywki dla dzieci i młodzieży będzie nadzorować prace nad wszystkimi produkcjami, związanymi z marką Pottera, zebranymi pod wspólną nazwą "Wizarding World".

Jego nową pozycję przyrównuje się do roli Kevina Feige, producenta Marvel Studios, który nadzoruje prace nad całym Uniwersum Marvela, od filmów, przez seriale aktorskie i animowane, które mają składać się na wspólną wizję świata przedstawionego. Zatrudnienie Ascheima na takim stanowisku skłania więc do myślenia, że Warner Bros. coraz poważniej myśli o kolejnej fazie franczyzy, a ekspansja do świata platform streamingowych wydaje się naturalnym krokiem rozwoju w dzisiejszych czasach.

Zobacz także

Mimo, że wytwórnia Warner Bros. oficjalnie zaprzecza aktywnym pracom nad serialem, wydaje się, że informatorzy portalu mogli dotrzeć do informacji na temat spotkań włodarzy wytwórni. Możliwość wejścia wielkich franczyz do świata streamingu jest obecnie bowiem naturalnym etapem rozwoju marki.

Mógł to być też tzw. „wyciek kontrolowany”, mający na celu sprawdzenie nastrojów opinii publicznej i sposób na znalezienie potencjalnego tematu nowego serialu. Bardzo wiele artykułów, podejmujących ten temat, zaczęło bowiem przytaczać potencjalne tematy nowej produkcji. Jednymi z najczęściej pojawiających się pomysłów była: historia grupy Huncowtów, czy Założycieli Hogwartu. Wydaje się także, że serial telewizyjny w świecie Pottera byłby dla Warnera żyłą złota. Zwłaszcza, że podobne pomysły przewijały się w głowach fanów od lat. W chwili obecnej nieznane są jednak konkretniejsze szczegóły i pewnie dopiero kolejne tygodnie przyniosą nam więcej informacji na temat kierunku, w jakim wytwórnia poprowadzi dalsze rozmowy.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  "Harry Potter": 18 magicznych ciekawostek związanych z serią 

RadioZet.pl/The Hollywood Reporter/Variety