Zamknij

Kulisy przestępstw seksualnych Harvey'ego Weinsteina w zwiastunie nowego serialu HBO [WIDEO]

15.06.2021 07:18
Harvey Weinstein
fot. Pool New York Post/Associated Press/East News

Platforma HBO Max zaprezentowała zwiastun serialu o przestępstwach seksualnych Weinsteina. Jak prezentuje się dokument "Catch and Kill: The Podcast Tapes"?

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu dokumentalnego "Catch and Kill: The Podcast Tapes", opartego na głośnej książce Ronana Farrowa "Złap i ukręć łeb. Szpiedzy, kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicieli". Produkcja opowiada przerażającą historię o przestępstwach seksualnych, których dopuścił się producent filmowy Harvey Weinstein.

"Catch and Kill: The Podcast Tapes" - zwiastun serialu HBO o Weinsteinie

W 2017 roku światem wstrząsnęła akcja #MeToo - ruch mający na celu obnażenie praktyk przemysłu filmowego w Hollywood, który zainspirował kobiety na całym świecie, z różnych sfer społecznych i zawodowych, by głośno powiedziały o przestępstwach seksualnych i mizoginizmie, których były ofiarami, ukazując ogrom tych niegodziwych zjawisk. Jedną z centralnych postaci #MeToo był Harvey Weinstein - do niedawna jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych na świecie, który został oskarżony przez ponad 80 osób. Został skazany za molestowanie seksualne i gwałty na 23 lata pozbawienia wolności. Czekają na niego kolejne procesy sądowe.

Jednym z dziennikarzy, którzy pracowali przy zbieraniu dowodów na Weinsteina i dotarli do ofiar filmowca, które zgodziły się opowiedzieć o swojej traumie, był syn Woody'ego Allena Ronan Farrow. Za nagłośnienie sprawy został nagrodzony Pulitzerem, a następnie wydał książkę "Złap i ukręć łeb. Szpiedzy, kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicieli", na podstawie której platforma HBO Max powołała do życia dokument "Catch and Kill: The Podcast Tapes". Oto jak prezentuje się zwiastun serialu.

"Catch and Kill: The Podcast Tapes" oparty na książce i podcaście Farrowa, ukazuje nowe nagrania filmowe i spostrzeżenia, wplatające w całą historię masę dodatkowych taśm audio, zdjęć, materiałów archiwalnych, dokumentów i ilustracji. Według HBO serial skupia się nie tylko na próbach ujawnienia jednego z najpotężniejszych przestępców seksualnych, ale przede wszystkim na systemie, który pomaga ukrywać ich straszne zbrodnie.

"Catch and Kill: The Podcast Tapes" - kiedy premiera?

Twórcami sześcioczęsciowej serii są nagrodzeni Emmy Fenton Bailey i Randy Barbato. Farrow nadzorował "Catch and Kill: The Podcast Tapes" jako producent. Pierwszy odcinek dokumentu trafi na HBO Max 12 lipca 2021 roku, a kolejne ukażą się co poniedziałek. W Polsce "Catch and Kill: The Podcast Tapes" prawdopodobnie będzie dostępny na HBO i HBO Go.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/YouTube/Deadline