Zamknij

"Hawkeye": wpadka twórców serialu. Fani Marvela znaleźli rażący błąd [ZDJĘCIA]

01.12.2021 11:29
Hawkeye - Hailee Steinfeld - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

W serialu Marvela "Hawkeye" pojawił się błąd, który nie umknął fanom "Avengers". Twórcy produkcji zaliczyli poważną wpadkę dotyczącą uniwersum MCU.

Od 24 listopada można oglądać serial "Hawkeye" - najnowszą produkcję Marvel Studios, opowiadającą o jednym z członków założycieli Avengers i jego nowej podopiecznej. Twórcy nie ustrzegli się jednak pewnego błędu.

"Hawkeye": fani znaleźli błąd w serialu Marvela

Kinowe uniwersum Marvela słynie ze skomplikowanego powiązania, które występuje pomiędzy wszystkimi produkcjami studia bazującego na komiksach Domu Pomysłów. MCU jest w zasadzie kinowo-telewizjnym serialem, który ciągnie się od ponad dekady, rozchodzącym się w różnych kierunkach i opowiadającym o rozmaitych postaciach, które wchodzą ze sobą w interakcje.

Zawsze chwalono twórców za umiejętne dopasowanie nowych elementów układanki w taki sposób, by bez trudu łączyły się z wcześniej zarysowanymi wydarzeniami świata przedstawionego. Czasem nawet najlepszym zdarza się jednak błąd, co udowodnili fani Marvela.

Prolog serialu "Hawkeye" rozgrywa się podczas wydarzeń z finałowej bitwy ukazanej w "Avengers". Młoda Kate Bishop jest przerażona atakiem kosmitów na Nowy Jork, ale w zgiełku dostrzega postać, która stanie się jej idolem i wzorem do naśladowania - Hawkeye'a. Wstęp do produkcji pozwala widzom przeżyć ponownie emocjonujący fragment pierwszej części filmu o drużynie superbohaterów, tym razem z perspektywy mieszkańca atakowanego miasta.

Mimo że sekwencja całkiem zręcznie wpisuje się w sceny znane z "Avengers", twórcy popełnili rażący błąd, który stoi w opozycji do tego, co widzieliśmy w filmie Jossa Whedona. Jak podaje CBR, na serwisie Reddit zamieszczono sklejkę dwóch kadrów. Jeden pochodzi z "Avengers" z 2012 roku, a drugi z serialu "Hawkeye". Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec niedopatrzenie osób odpowiedzialnych za produkcję Disney+. 

Chodzi o napis na budynku, należącym do Iron Mana - Stark Tower. W filmie litery słowa "Stark" były stopniowo niszczone podczas Bitwy o Nowy Jork. Na początku odpadły litery "R" i "K", następnie "S" i "T", by finalnie na wieży została tylko litera "A", mająca znaczenie symboliczne. Na powyższym zestawieniu widzimy, że inaczej niż w "Avengers", eksplozja wywołana strzałą Hawkeye'a niszczy jedynie literę "R".

Reddit Hawkeye
fot. Reddit Hawkeye

Trudno powiedzieć, co sprawiło przeoczenie twórców serialu "Hawkeye", tym bardziej że podczas pracy nad prologiem musieli dogłębnie analizować scenę walki Clinta Bartona z Chitauri. Najwidoczniej nie doceniono sokolego wzorku fanów Marvela, przed którymi nic się nie ukryje.

"Hawkeye": kiedy premiera kolejnego odcinka serialu?

Pierwsze dwa odcinki serialu "Hawkeye" zadebiutowały 24 listopada 2021 roku na platformie Disney+. Trzeci epizod trafił do serwisu 1 grudnia 2021 roku. Pozostałe trzy odcinki pojawią się w ciągu kolejnych trzech tygodni. Zakończenie emisji pierwszego sezonu serialu nastąpi więc 22 grudnia 2021 roku. W rolach głównych wystąpili Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Tony Dalton, Zahn McClarnon, Florence Pugh,  Brian d'Arcy James i Piotr Adamczyk. Platforma Disney+, na której można oglądać produkcję, nadal nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/CBR/Reddit