Zamknij

Heide Keller nie żyje. Gwiazda kultowego "Statku marzeń" i ikona niemieckiego kina miała 81 lat

31.08.2021 18:45
Heide Keller nie żyje. Gwiazda kultowego "Statku marzeń" i ikona niemieckiego kina miała 81 lat
fot. United Archives IFA The Film Archives 2017/ East News

Zmarła Heide Keller, gwiazda słynnego serialu "Statek marzeń" oraz istna ikona niemieckiego kina. Aktorka odeszła w wieku 81 lat.

W piątek 27 sierpnia 2021 roku zmarła Heide Keller - aktorka, która pierwsze kroki stawiała na deskach teatru, a następnie zasłynęła rolą w "Statku marzeń". Miała 81 lat. Co było przyczyną śmierci?

Heide Keller nie żyje: gdzie grała?

Heide Keller przyszła na świat 15 października 1939 roku w Düsseldorfie, gdzie też po latach stawiała pierwsze kroki jako aktorka. Karierę rozpoczęła w 1962 roku od występu na deskach lokalnego teatru, gdzie zagrała w "Romeo i Julii". Po trzech latach spróbowała swoich sił na ekranie w produkcji telewizyjnej zatytułowanej "Verhör am Nachmittag"

Jako ikona niemieckiego kina grywała głównie w rodzimych produkcjach. Międzynarodową rozpoznawalność przyniosła jej zaś rola hostessy Beatrice w kultowym serialu "Statek marzeń", który w naszym kraju emitowany był przez stację RomanceTV. Aktorka była związana z produkcją przez 38 (!) lat, aż do 2017 roku, kiedy to postanowiła wycofać się z aktorstwa. "Statek marzeń" to jednak nie jedyny tytuł, w którym mogliśmy podziwiać Heide Keller w roli Beatrice, bowiem powtórzyła tę rolę także w spin-offie zatytułowanym "Rejs ku szczęściu".

Informację o śmierci Heide Keller przekazała telewizja RomanceTV, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie ujawniono przyczyny zgonu.

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość, że w piątek 27.08, w wieku 81 lat, zmarła Heide Keller – aktorka, grająca w naszej kultowej serii “Statek Marzeń”. W rolę hostessy Beatrice wcielała się przez rekordowe 38 lat. Żadna inna aktorka nie grała od tak dawna porównywalnej roli w serialu. Sama pisała też części scenariusz, rozwijała swoją postać i uczyniła ją kultową w swoim kraju.

RadioZET.pl/Telemagazyn.pl