Zamknij

„Herkules” po latach. Jak dzisiaj wygląda Kevin Sorbo, 20 lat po premierze słynnego serialu?

25.09.2020 16:40
Kevin Sorbo, Lucy Lawless, Hercules, Xena
fot. Everett Collection/East News

Kevin Sorbo to amerykański aktor, najlepiej znany z roli Herkulesa w popularnym w latach 90. serialu „Herkules” (Nomen Omen). Jak dziś wygląda aktor, dzięki któremu tylu Polaków na nowo zainteresowało się mitologią?

„Herkules” to serialowa produkcja fantasy, która zaskarbiła sobie przychylność widzów, którzy chętnie oglądali przygody legendarnego bohatera od połowy lat 90. Serial „Herkules”, który doczekał się 6 sezonów, emitowany był w latach 1995-1999. Produkcja sygnowana nazwiskiem Christian Williamsa przyglądała się przygodom legendarnego herosa, który musiał stawić czoła różnym przeciwnościom losu.

„Herkules” w czasie swojej emisji uczynił z Kevina Sorbo gwiazdę telewizji, charakterystyczną i rozpoznawalną dla widzów niemal na całym świecie. W momencie największej popularności serialu, wielu liczyło, że aktor podbije także świat kina, grając inne znane postaci. Tak jednak się nie stało.

Zobacz także

Kevin Sorbo – jak wygląda dziś?

Kevin Sorbo ma obecnie 62 lata i zniknął z szerokiego życia publicznego. Nie pojawia się już tak często w produkcjach znanych szerokiej publiczności. Mężczyzna znalazł dla siebie jednak specyficzną filmową niszę. Od lat występuje w produkcjach o tematyce religijnej. Są to dzieła zarówno historyczne, jak i współczesne. Do najsławniejszych, szeroko komentowanych również w Polsce obrazów należą obrazy „Bóg nie umarł” (2014), czy „Józef i Maria” (2016), w której Sorbo zagrał rolę przybranego ojca Jezusa Chrystusa.

Kevin Sorbo jest też aktywny w mediach społecznościowych, dlatego z łatwością możemy stwierdzić jak wygląda Herkules Anno Domini 2020.

Kevin Sorbo
fot.

fot. Anthony Behar/Sipa USA/East News

„Herkules” – sukces serialu przekuto w dwie kolejne produkcje

Wartym wynotowania jest także fakt, że mimo, że Kevin Sorbo nie zrobił tak oszałamiającej kariery, jak się po nim spodziewano, to serial z jego udziałem był na tyle popularny, że zapoczątkował dwie produkcje, które przyczyniły się do niemałego sukcesu innych.

W trakcie emisji „Herkulesa”, zdecydowano się bowiem pokazać także serial-odnogę, tzw. spin-off „Xena - wojownicza księżniczka” z Lucy Lawless w roli głównej. Serial o walecznej Amazone okazał się jeszcze popularniejszy od „Herkulesa” i emitowany był do 2001 roku. O ile „Herkules” nie był nominowany do prestiżowych nagród, o tyle „Xena” ma w swoim portfolio 7 nominacji do Emmy (w tym 1 wygraną), czy 8 nominacji do prestiżowych Złotych Szpul za najlepszy montaż (w tym 2 wygrane).

Na dodatek Lucy Lawless występowała później w bardzo charakterystycznych i charakternych rolach na dużym i małym ekranie, wymieniając role w serialach „Spartakus”, czy „Tajemnice Laketop”.

Wartym wynotowania jest też, że sukces „Herkulsa” przekuty został w serial „Młody Herkules”, który stanowił pierwszą tak powszechnie rozpoznawalną i charakterystyczną rolę młodego kanadyjskiego aktora Ryana Goslinga.

Ryan Gosling - Młody Herlukes
fot.

fot. Album Online/East News

Czytaj także:  "Noce i dnie" skończyły 45 lat. Jak obecnie wygląda Jadwiga Barańska?