Zamknij

"Historia świata": kultowa komedia po 40 latach w końcu doczeka się części II

19.10.2021 13:51
Historia świata: Część I - Mel Brooks - kadr z filmu
fot. United Archives/East News

Mel Brooks powoła do życia część drugą swojej komedii z 1981 roku pod tytułem "Historia świata część I". Kiedy zadebiutuje kontynuacja parodii?

Po wielu dekadach oczekiwań, Mel Brooks powraca z kontynuacją jednej ze swoich komedii. Filmowiec stworzy sequel filmu  "Historia świata: część I".

"Historia świata: część II" - Mel Brooks pracuje nad kontynuacją komedii sprzed 40 lat

W 1981 roku powstał film "Historia świata: część I", za którą odpowiadał Me Brooks - filmowiec słynący z powoływania do życia parodii najpopularniejszych serii i gatunków filmowych. Komedia była, jak sam tytuł wskazuje, historią świata w krzywym zwierciadle - od prehistorii do Wielkiej Rewolucji Francuskiej, parodiującą kino historyczne.

Tytuł filmu mógł sugerować, że widzowie doczekają się kiedyś sequela. Produkcja kończy się nawet fałszywym zwiastunem kontynuacji, ale druga część miała być jedynie formą kolejnego żartu. Do czasu. Jak podaje Variety, Mel Brooks zaczął pracę nad "Historią świata: część II", której został scenarzystą i producentem wykonawczym. Będzie to pierwsze przedsięwzięcie filmowe 95-letniego artysty od 2009 roku. 

"Historia świata: część II" nie trafi jednak do kin. Kontynuacja słynnej parodii będzie serialem platformy Hulu. Praca nad produkcją ma ruszyć wiosną 2022 roku. Całość będzie składała się z 8 odcinków. Brooks skomentował w charakterystycznym dla siebie stylu serial w oficjalnym oświadczeniu.

Nie mogę się doczekać, kiedy raz jeszcze powiem prawdziwą prawdę o wszystkich fałszywych bajkach, którymi nabrano świat, nazywając je historią!

Druga część "Historii świata" ma być bezpośrednią kontynuacją części pierwszej, ale na razie nie wiadomo, czy w serialu pojawi się zapowiadany w żartobliwym zwiastunie Hitler w bryle lodu, czy twórcy zdecydują się na zupełnie inne pomysły. Trudno też powiedzieć, kto wystąpi w nadchodzącej produkcji. W oryginalne poza Brooksem wcielającym się w pięciu bohaterów zagrali między innymi Bea Arthur, John Hurt i Sid Caesar. Niewykluczone, że twórca pojawi się gościnnie w obsadzie.

"Historia świata: część II" - kiedy premiera

Na razie poza krótką zapowiedzią, nie zdradzono pozostałych kluczowych szczegółów serialu. Wiadomo, że "Historia świata: część II" trafi na Hulu. Trudno jednak powiedzieć, kiedy nastąpi premiera parodii. Fani Mela Brooksa muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

RadioZET.pl/Variety