Zamknij
Hiszpanska księżniczka - kadr z serialu
6 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Epic Drama

„Hiszpańska księżniczka” to serial historyczny z zacięciem romansowym, przyglądającym się historii słynnej Katarzyny Aragońskiej – młodej księżniczki, która miała zjednoczyć trony Anglii i Hiszpanii. Co jeszcze wiemy o serialu? Kiedy premiera?

„Hiszpańska księżniczka” to serial amerykańskiej stacji STARZ, który w Polsce emitowany będzie przez kanał Epic Drama. Produkcja, bazująca na słynnej powieści autorstwa Philippy Gregory, opowiada o losach Katarzyny Aragońskiej, żony króla Henryka VIII oraz dramatycznych wydarzeniach, które rozegrały się na przełomie XV i XVI wieku w Anglii.

Młodej księżniczce Hiszpanii, Katarzynie Aragońskiej (Charlotte Hope), od dziecka obiecywano angielski tron. Jej przeznaczeniem było zjednoczenie dwóch krajów, by chronić ojczyznę. Katarzyna przybyła do Anglii jako nastolatka, by przygotować się do ślubu z księciem Arturem, następcą angielskiego tronu. Ich małżeństwo wynikało z kontraktu, który miał na celu zawarcie sojuszu między oblężonym królestwem, a Hiszpanią. Pojawiła się w szarej, zalanej deszczem Anglii wraz ze swoim wspaniałym i zróżnicowanym dworem. W jego skład weszły damy dworu: hiszpańska szlachcianka pochodzenia afrykańsko-iberyjskiego Lina (Stephanie Levi-John) oraz słodka i pełna swobody Rosa (Nadia Parkes). Kiedy nagle umarł mąż Katarzyny, książę Artur (Angus Imrie), tron wydawał się dla niej stracony. Nadszedł jednak moment, w którym obmyśliła śmiały plan i skierowała swoją uwagę na nowego dziedzica – charyzmatycznego i upartego księcia Henryka (Ruairi O'Connor), który pewnego dnia będzie rządził jako król Henryk VIII.

„Hiszpańska księżniczka” – zwiastun 

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Hiszpańska księżniczka” – galeria zdjęć

Serial obfituje w przepiękne zdjęcia. Najciekawsze zebraliśmy dla Was w galerii na górze tego artykułu.

„Hiszpańska księżniczka” – twórcy i obsada

Pomysłodawcami, showrunnerami i głównymi scenarzystami serialu są: Emma Frost i Matthew Graham. Scenariusze poszczególnych odcinków bazują na powieściach Philippy Gregory: „Klątwa Tudorów” (org. „The King’s Curse”) oraz „Wieczna Księżniczka” (org. „The Constant Princess”).

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Sai Bennett, Alicia Borrachero, Andrew Buchan, Laura Carmichael, Daniel Cerqueira, Aaron Cobham, Elliot Cowan czy Philip Cumbus.

„Hiszpańska księżniczka“ – kiedy premiera?

Premiera serialu „Hiszpańska księżniczka” odbędzie się w środę 27 października o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień.

Czytaj także:  Najpopularniejsze seriale ostatnich lat. Widzieliście je wszystkie?

RadioZET.pl/materiały prasowe Epic Drama/YouTube

Zobacz także