Zamknij
Squid Game
10 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe Netflix

"Squid Game" jest obecnie jednym z najpopularniejszych seriali, jakie można znaleźć na platformie Netflix. W produkcji wystąpiła HoYeon Jung. Kim jest koreańska aktorka i czym się wcześniej zajmowała? Przybliżamy jej sylwetkę.

HoYeon Jung: kim jest aktorka z serialu "Squid Game" Netflixa? Nowa, koreańska produkcja Netflixa podbija obecnie cały świat. Widzowie zaczęli się interesować, kim są aktorzy, którzy wystąpili w produkcji. Szczególną uwagę przyciągnęła HoYeon Jung. Kim jest aktorka i co trzeba o niej wiedzieć? Podajemy szczegóły.

Zobacz także:  Netflix: Squid Game z błędnym tłumaczeniem? "Jeśli nie znasz koreańskiego, nie oglądaj tego serialu"

HoYeon Jung: kim jest aktorka z serialu "Squid Game" Netflixa? [ZDJĘCIA]

HoYeon Jung urodziła się w 1994 roku w Korei Południowej, a dokładnie w Seulu. Co ciekawe, nie jest ona doświadczoną aktorką, a modelką. Pierwsze kroki w branży stawiała w wieku szesnastu lat. Koreański Vogue okrzyknął ją nadzieją mody. Jung wzięła też udział w 4. sezonie programu "Korea's next top model", gdzie zajęła drugie miejsce. HoYeon Jung chodziła po wybiegach popularnych projektantów. Współpracowała z takimi markami jak Burberry, Louis Vuitton, Dolce & Gabbana czy Miu Miu.

Kariera aktorka Jung rozpoczęła się dopiero w 2020 roku, a wyrazista rola serialu "Squid Game" Netflixa jest jej debiutem. Koreanka zamierza rozwijać się w tym kierunku, a patrząc na to, jak ciepło odebrano jej rolę, możemy się spodziewać, że pojawi się jeszcze w wielu produkcjach. 

Prywatnie HoYeon Jung jest w związku z aktorem Lee Dong-hwi. Para spotyka się od 2016 roku. W naszej galerii można zobaczyć, jak aktorka wygląda na co dzień.

Zobacz także:  "Squid game": nowy hit Netflixa mógł wcale nie powstać? Twórca zdradził kulisy tworzenia serialu

RadioZET.pl/Teleman.pl