Zamknij

"Hotel Vidago Palace" - odcinek 1 - STRESZCZENIE. W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone

18.01.2021 17:05
Hotel Vidago Palace - kadr z serialu
fot. Album Online/East News

„Hotel Vidago Palace” to nowy miniserial TVP2. O czym opowiada producja? Kiedy można oglądać serial?

Hotel Vidago Palace” to nowa propozycja stacji TVP2Sześcioodcinkowy miniserial portugalsko-hiszpański, którego akcja rozgrywa się w północnej Portugalii w 1936 roku zostanie wyemitowany w paśmie, które z powodzeniem zajmowała ostatnio "Królowa piękności". Spokojne życie mieszkańców luksusowego hotelu Vidago Palace zakłócają informacje na temat krwawej wojny domowej, która wybuchła zaledwie kilka kilometrów za granicą. 

W tych burzliwych warunkach mieszkańcy hotelu próbują jednak czerpać garściami z życia i oddawać się miłosnym uniesieniom. W centrum historii znajduje się mezalians między Carlotą, córką właściciela hotelu, a zwykłym pracownikiem, który wiąże koniec z końcem, zajmując się sprzątaniem placówki. 

Zobacz także

„Hotel Vidago Palace” – odcinek 1 – STRESZCZENIE. Co się wydarzy w premierowym odcinku serialu "Hotel Vidago Palace"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 1. odcinek serialu "Hotel Vidago Palace" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

„Hotel Vidago Palace”, odcinek 1 – streszczenie 

Streszczenie 1. odcinka serialu „Hotel Vidago Palace” prezentuje się następująco:

1 sierpnia 1936, północna Portugalia. Hrabina i hrabia de Vimieiro wraz z córką Carlotą przybywają do luksusowego hotelu Vidago Palace, by jak co roku spędzić w nim resztę lata.

Ostatniego dnia lata ma się odbyć ślub Carloty z Cesarem Augustem, synem bogatego brazylijskiego plantatora. Małżeństwo to ma uratować rodziców Carloty od bankructwa po stracie majątku, którym Martim de Vimieiro, ojciec Carloty, nieumiejętnie zarządzał. Carlota jednak nie kocha swego narzeczonego.

Jej prawdziwą miłością jest Pedro, syn hotelowego recepcjonisty. Mimo dzielącej ich przepaści społecznej Carlota gotowa jest postawić wszystko na jedną kartę i uciec z ukochanym. Niestety, okazuje się, że Pedra nie ma w Vidago. Z nieznanych nikomu przyczyn wyjechał do Hiszpanii, by walczyć w wojnie domowej po stronie obrońców Republiki.

Okazuje się jednak, że Pedro jest bliżej niż się wszystkim wydaje. Zbliża się właśnie do granicy hiszpańsko-portugalskiej, wraz z dwójką hiszpańskich działaczy republikańskich, ściganych przez rebeliantów Franco. Misja przeprowadzanie pary przez granicę będzie śmiertelnie niebezpieczna. Czy się powiedzie?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Hotel Vidago Palace” – gdzie i kiedy oglądać? 

Serial „Hotel Vidago Palace” będzie emitowany na antenie TVP2 w dniach 19-26 stycznia o godzinie 21.50. Produkcja jest też dostępna w serwisie TVP.VOD.PL.

Czytaj także: „Young Rock” - pierwszy zwiastun serialu komediowego o dzieciństwie Dwayne’a Johnsona.

Źródło: Radiozet.pl/Materiały prasowe TVP