Zamknij

"House of the Dragon": gwiazdor "Outlandera" dołączył do obsady prequela "Gry o tron"

18.05.2021 17:08
"House of the Dragon": gwiazdor "Outlandera" dołączył do obsady prequela "Gry o tron"
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Obsada serialu "House of the Dragon" stale się powiększa. Teraz do ekipy dołączył Graham McTavish, którego z pewnością znacie z "Outlandera". W kogo się wcieli?

"House of the Dragon" z kolejną gwiazdą. Zdjęcia do prequela  "Gry o tron" trwają obecnie w Kornwalii, a tymczasem kolejny gwiazdor potwierdził swój udział w serialu. Kogo zagra Graham McTavish?

Zobacz także

"House of the Dragon" - Graham McTavish w obsadzie

Pogłoski o tym, jakoby Graham McTavish ("Outlander", "Kaznodzieja") otrzymał angaż do serialu "House of the Dragon" krążyły po sieci od dawna. Teraz sam zainteresowany potwierdził te doniesienia. W rozmowie z brytyjskim magazynem Stylist, McTavish przyznał, że wszedł już na plan i bawi się tam wybornie.

Tak, podoba mi się. Świetnie się bawię. Dopiero zaczęliśmy, a że to duży projekt to dopiero się poznajemy. To wspaniali ludzie i jest świetnie, ale nie mogę wam za dużo powiedzieć. Właściwie to nic wam nie mogę powiedzieć! Ale będzie tam dużo smoków.

Graham McTavish

Cóż, pokaźna ilość tytułowych stworzeń nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Fabuła "House of the Dragon" traktować będzie bowiem o najczarniejszej godzinie rządów rodu Targaryenów, gdy smoki nad Czerwoną Twierdzą w Królewskiej Przystani były jak najbardziej naturalnym widokiem.

Na pierwszy sezon prequela "Gry o tron" złoży się łącznie 10 odcinków i wygląda na to, że stanowił on będzie preludium do Tańca Smoków - wojny domowej, która sprawiła, że Westeros spłynęło krwią, a smoki na wiele lat zniknęły ze świata wykreowanego przez George'a R.R. Martina. W rolach głównych wystąpią Paddy Considine ( "Peaky Blinders") jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith ( "The Crown") jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke ("Bates Motel") jako Alicent Hightower, Rhys Ifans ( "Harry Potter") jako Otto Hightower oraz Steve Toussaint w roli Corlysa Velaryona. Na obecną chwilę nie ujawniono, w kogo wcieli się Graham McTavish.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Hollywoodreporter.com