Zamknij

„How I Met Your Father” – powstanie spin-off „Jak poznałem waszą matkę”. Co już o nim wiemy?

22.04.2021 09:40
Jak poznałem waszą matkę - kadr z serialu
fot. 20TH CENTURY FOX TELEVISION/BAYS THOMAS PRODUCTIONS / Album/EAST News

„How I Met Your Father” powstanie. Właśnie zamówiono 1. sezon serialu, składający się z 10 odcinków. Zostanie wyemitowany na amerykańskiej platformie streamingowej Hulu. Hilary Duff z główną rolą. Co jeszcze wiemy o nowym projekcie?

„How I Met Your Father” to nowy projekt telewizyjny, bezpośrednio nawiązujący do popularnego serialu „Jak poznałem waszą matkę”. „How I Met Your Mother” było emitowane w latach 2005-2014 i zebrało w tym czasie pokaźną grupę fanów. Od momentu zakończenia emisji, różne stacje telewizyjne podejmowały już próby wskrzeszenia marki i dania jej nowego życia. Najbliżej była stacja CBS, która w 2015 roku ogłosiła obsadę serialu „How I Met Your Dad”, do którego zaangażowano m.in. Gretę Gerwig. Projekt jednak szybko został anulowany.

Zobacz także

„How I Met Your Father” – co już wiemy o nowym serialu?

Wygląda jednak, że marzenia o spin-offie wreszcie się spełnią. Jak informują zagraniczne portalem z Entertainment Weekly na czele, platforma Hulu ogłosiła właśnie zamówienie dziesięcioodcinkowego pierwszego sezonu nowej produkcji, bezpośrednio nawiązującej do hitu Cartera Baysa i Craiga Thomasa.

Wedle informacji nowy serial ma być opowiedziany z perspektywy nowej bohaterki – Sophie, w którą wcieli się najlepiej znana z seriali „Lizzie McGuire”, „Younger” czy gościnnego występu w „Plotkarze” aktorka i piosenkarka Hilary Duff.

Showrunnerami nowego serialu zostali Isaac Aptaker i Elizabeth Berger, znani z pracy nad serialami „Tacy jesteśmy” oraz „Love, Victor”, serialowego spin-offu kinowego hitu „Love, Simon”. Twórcy oryginału – wspomniany duet Bays/Thomas – będzie zaś producentami wykonawczymi nowego serialu.

„How I Met Your Father” – o czym dokładnie opowie serial?

Wraz z informacją o angażu Hilary Duff i ekipy producenckiej, w internecie pojawił się krótki opis fabuły nowego serialu. Wedle informacji podanych przez Hulu, akcja serialu obracać się będzie wokół Sophie, która w niedalekiej przyszłości opowiada swojemu synowi historię o tym jak spotkała jego ojca. Wtedy przenosimy się do 2021 roku, gdzie Sophie i grupka jej bliskich przyjaciół starają się odnaleźć siebie, swoje aspiracje oraz miłość w świecie rządzonym przez aplikacje randkowe i nieskończone możliwości.

„How I Met Your Father” ­– długa droga do realizacji projektu

Wartym wynotowania jest, że Aptaker i Berger mieli pracować nad koncepcją serialu już od 2016 roku, w ramach jednej z trzech prób wskrzeszenia serialu. Po nieudanym pilocie „How I Met Your Dad”, duet zaczął pracować nad koncepcją „Father”, w tym samym czasie, gdy nad swoją wizją pracowała jeszcze Allisonn Bannett, twórczyni serialu „You’re The Worst”. Wszystkie projekty były jednak ciągle spychane na dalszy plan. Jak jednak widać – wytwórnia 20th Centrury Fox, która posiada prawa do serialu – po latach wróciła do oryginalnego pomysłu. Jak zwracają uwagę dziennikarze The Hollywood Reporter – nie bez znaczenia jest fakt, że wytwórnia Fox należy obecnie do Disneya, właściciela kilku platform streamingowych, w tym Disney+ i właśnie Hulu, dla którego finalnie powstaje nowy serial.

Hilary Duff i producenci o nowym projekcie

Aktorka, która ma zagrać główną rolę w nowym serialu, w następujących słowach wypowiedziała się o swoim nowym projekcie:

„Miałam niezwykle dużo szczęścia w mojej karierze, by grać wspaniałe bohaterki i jestem podekscytowana, podejmując się zadania zagrania Sophie. Jako wielka fanka „Jak poznałem waszą matkę”, jestem zaszczycona i lekko poddenerwowana, że Carter i Craig powierzyli mi sequel swojego dziecka. (…) Zdaję sobie sprawę jak wielkie buty mam do wypełnienia, ale jestem gotowa wśliznąć się w nie z moim rozmiarem 38,5”.

Craig Erwich, szef Hulu Originals i ABC Entertainmen dodał, że „Jak poznałem waszą matkę” jest jednym z najbardziej innowacyjnych i ukochanych komedii w telewizji, a wersja stworzona przez Aptakera i Berger to inspirująca nowa wersja historii stworzonej przed laty. „Isaac i Elizabeth udowodnili, że są wspaniałymi twórcami historii (…), więc nie możemy doczekać się, aby ubrać garnitury i pokazać widzom nowy serial”.

„Mamy tylko nadzieję, że nikogo nie zdziwi, że Bob Saget [narrator „Jak poznałem waszą matkę”, przyp. red.] będzie podkładał głos pod starą Hilary Duff, narratorkę nowej historii” – żartowali Aptaker i Berger w specjalnym komunikacie.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„How I Met Your Father” – kiedy premiera?

Prace nad serialem są na wczesnym etapie produkcji. Nieznana jest więc dokładna data premiery nowego serialu. Wydaje się, że najprawdopodobniej nastąpi to najwcześniej na początku 2022 roku.

Czytaj także: Gwiazda "90210" cierpi na poważne zaburzenie psychiczne. Pokazała sesję z psychiatrą [WIDEO]

RadioZet.pl/Entertainment Weekly/The Hollywood Reporter