Zamknij

"Inwazja": Zwiastun nowatorskiego serialu sci-fi twórców "Marsjanina" i "Black Mirror" [WIDEO]

23.09.2021 08:54
Inwazja zwiastun Apple TV+
fot. materiały prasowe Apple TV+

Inwazja obcych na Ziemię to temat zajmujący filmowców od dekad. Simon Kinberg i David Weil stworzyli dla Apple TV+ serial, który stara się ukazać go w nowatorski sposób.

Zwiastun serialu "Inwazja" zadebiutował w sieci. Produkcja zrealizowana dla Apple TV+ ukaże najazd obcych na Ziemię z kilku perspektyw z różnych zakątków świata. W rolach głównych występują Sam Neill ("Peaky Blinders"), Golshifteh Farahani ("Tyler Rake: Ocalenie"), Shamier Anderson ("Zwycięzca"), Firas Nassar ("Fauda") i Shioli Kutsuna ("Deadpool 2").

"Inwazja": Zwiastun nowatorskiego serialu sci-fi [WIDEO]

Amerykańscy filmowcy przedstawili nam już dziesiątki wizji inwazji obcych na Ziemię. Większość z nich skupiała się jednak wyłącznie na jednym jej obszarze i ukazywała atak przybyszy z innych planet z perspektywy USA. Tym razem ma być inaczej. Akcja "Inwazji" została osadzona na różnych kontynentach, jako że nowy serial Apple TV+ ma ukazać zwykłych ludzi z wielu stron świata w obliczu chaosu związanego przez serię niewyjaśnionych zdarzeń wywołanych przez pozaziemskie istoty. Zobaczcie zwiastun produkcji:

Zobacz także

"Inwazja" - Kiedy premiera w Apple TV+?

Twórcami i producentami wykonawczymi serialu są David Weil ("Solos", "Hunters") oraz Simon Kinberg - producent "Marsjanina", "Deadpoola" i filmów z serii "X-Men". Za scenariusz odpowiada Andrew Baldwin ("Outsider", "Dzień Bastylii"). Reżyseruje Jakob Verbruggen, który ma na swoim koncie odcinki takich hitów jak "House of Cards" czy "Black Mirror". Baldwin i Verbruggen również znaleźli się w gronie producentów wykonawczych, a wraz z nimi Audrey Chon, Amy Kaufman, Elisa Ellis i Katie O’Connell Marsh.

"Inwazja" będzie składała się z dziesięciu odcinków. Trzy pierwsze zostaną pokazane 22 października 2021 roku. Kolejne będą pojawiały się co piątek.

RadioZET.pl/Apple TV+