Zamknij

Gwiazdor "Moonlight" zagra Mike'a Tysona. Kiedy premiera serialu o słynnym bokserze?

28.05.2021 09:19
Moonlight - Trevante Rhodes - kadr z filmu
fot. Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

Powstający serial "Iron Mike" opowie o życiu gwiazdy boksu Mike'a Tysona. Twórcy wybrali odtwórcę tytułowego bohatera. Będzie nim Trevante Rhodes z oscarowego filmu "Moonlight".

Mike Tyson to jeden z najsłynniejszych bokserów w historii. Niedługo powstanie serial o pełnym kontrowersji życiu sportowca. W roli głównej wystąpi Trevante Rhodes znany z nagrodzonego trzema Oscarami filmu "Moonlight".

"Iron Mike" - Trevante Rhodes jako Mike Tyson

Jak podaje The Hollywood Reporter twórcy serialu "Iron Mike" znaleźli odtwórcę tytułowej roli. Został nim Trevante Rhodes, który zasłynął rolą Chirona "Blacka" Harrisa, ale jest również znany z udziału w "Nie otwieraj oczu", "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" oraz "The United States Vs. Billie Holiday". Za nadchodzącą produkcję odpowie stacja Hulu.

Scenarzystą "Iron Mike'a" został Steven Rogers. Showrunnerką serialu jest natomiast Karin Gist. Wśród producentów pojawili się Craig Gillespie, Margot Robbie, Tom Ackerly, Darin Friedman z Entertainment 360, Bryan Unkeless z Clubhouse Pictures, Scott Morgan oraz sam Rhodes.

Serial "Iron Mike" opowie o życiu Tysona zarówno na ringu, jak i poza nim. Pięściarz jest legendą wagi ciężkiej, ale nie należy zapominać, że w jego życiorysie pojawił się wyrok za gwałt na 18-letniej kobiecie. Bokser został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Wyszedł na wolność po trzech za dobre sprawowanie. Nie były to jednak jego jedyne kłopoty z prawem. Próbował wrócić do dawnej chwały, ale podczas jednej z walk został zdyskwalifikowany a odgryzienie ucha Evanderowi Holyfieldowi. Po kolejnych przegranych stracił pozycję mistrza boksu.

"Iron Mike" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja o Tysonie trafi na antenę Hulu. Prawdopodobnie na "Iron Mike'a" jeszcze trochę poczekamy, tym bardziej że trudno powiedzieć, na jakich warunkach serial ukaże się w Polsce. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter