Zamknij

James Michael Tyler nie żyje. Gwiazdor "Przyjaciół" miał 59 lat

25.10.2021 06:45
James Michael Tyler - aktor z serialu Przyjaciele
fot. PAUL ZIMMERMAN/Getty AFP/East News

Zmarł James Michael Tyler - aktor znany z roli Gunthera - menadżera kawiarni Central Perk. Aktor miał 59 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

24 października zmarł James Michael Tyler. Był amerykańskim aktorem znanym najbardziej z roli Gunthera w kultowym serialu "Przyjaciele". Miał tylko 59 lat. Co spowodowało jego śmierć?

James Michael Tyler nie żyje

O śmierci Jamesa Michaela Tylera poinformował portal Variety. Aktor odszedł w spokoju w swoim domu w Los Angeles. Przyczyną śmierci był rak prostaty, na którego Tyler chorował od roku 2018.

Menadżer gwiazdora "Przyjaciół" wydał oficjalne oświadczenie dotyczące tej smutnej informacji.

Osoby z bliskiego otoczenia Michaela znali go jako aktora, muzyka, propagatora świadomości na temat raka i kochającego męża. Michael uwielbiał muzykę na żywo, kibicował swoim ukochanym Clemson Tigers i często znajdował się w zabawnych i nieplanowanych sytuacjach. Jeśli raz go spotkałeś, zyskałeś przyjaciela na całe życie.

Informacja pojawiła się też na oficjalnym profilu na Twitterze serialu "Przyjaciele".

Warner Bros. Television opłakuje utratę Jamesa Michaela Tylera, ukochanego aktora i integralnego członka rodziny "Przyjaciół". Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi, kolegami i fanami.

James Michael Tyler urodził się 28 maja 1962 roku w Greenwood w stanie Mississippi. Jako nastolatek przeprowadził się do Południowej Kaliforni, gdzie w 1984 roku ukończył studia geologiczne. To właśnie na uczelni po raz pierwszy zainteresował się aktorstwem. Trzy lata później skończył studia w tym kierunku. W 1988 roku przeprowadził się do Los Angeles, gdzie pracował jako asystent producenta i montażysty na planie filmu wojennego "Projekt Manhattan".

W 1994 roku wystąpił w swojej najsłynniejszej roli - Gunthera z "Przyjaciół", który był menadżerem nowojorskiej kawiarni Central Perk, gdzie często przesiadywali główni bohaterowie. Regularnie pojawiał się jako bohater drugoplanowy sitcomu. W ciągu 10 lat wystąpił w 148 na 236 odcinki "Przyjaciół". Był więc najczęściej pojawiającą się postacią drugoplanową w historii serialu.

W 2009 roku na cześć "Przyjaciół" otworzył tymczasowo replikę Central Perk w Londynie. W tym samym okresie wystąpił w pilocie serialu komediowego "Nobody's Watching", wcielając się w samego siebie na planie "Przyjaciół". Tyler zagrał ponownie u boku Matta LeBlanka w serialu "Odcinki".

Pojawił się też w takich produkcjach telewizyjnych, jak "Ja się zastrzelę", "Sabrina, nastoletnia czarownica", "Hoży doktorzy", "Kuchenne potyczki", "Modern Music" oraz w stworzonym w 2021 roku "Friends: The Reunion". James Michael Tyler zagrał też w kilku filmach. W jego dorobku znalazły się role w produkcjach: "The Disturbance at Dinner", "Foreign Correspondents", "Motel Blue" i "Jason's Big Problem". Wystąpił też w teledysku DJ-a Chicane do utworu "Come Tomorrow".

W 1995 Tyler poślubił Barbarę Chadsey. Para była w separacji od 2003 roku, a 11 lat później aktor złożył wniosek o rozwód. W 2017 roku ożenił się z Jennifer Carno.

RadioZET.pl/Variety