Zamknij

Jan Pęczek nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci aktora "Barw szczęścia"

29.07.2021 10:51
Jan Pęczek
fot. Piotr Fotek/REPORTER/East News

Jan Pęczek nie żyje. Aktor znany między innymi z serialu "Barwy szczęścia" zmarł 27 lipca. Blisko dwa miesiące wcześniej zmarła jego ukochana żona Jadwiga Bargielowska-Pęczek. Teraz ujawniono, jaka była przyczyna śmierci mężczyzny.

Jan Pęczek zmarł we wtorek 27 lipca 2021 roku w wieku 71 lat. Dwa miesiące wcześniej bliscy aktora poinformowali o osobistej tragedii w jego życiu. Zmarła ukochana żona gwiazdora "Barw szczęścia" Jadwiga Bargielowska-Pęczek. Ekipa serialu złożyła kondolencje aktorowi w opublikowanym na łamach "Wyborczej" nekrologu. "Naszemu koledze Janowi Pęczkowi wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci żony składają producenci i ekipa serialu Barwy szczęścia" - można było przeczytać.

Jan Pęczek nie żyje. Miał 71 lat

Informację o śmierci aktora przekazał Teatr Współczesny w Warszawie. Aktor znany widzom z takich produkcji, jak "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe" czy "Na Wspólnej" od dawna chorował. Trafił do szpitala w kwietniu.

- Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów - napisał Maciej Englert w poruszającym pożegnaniu.

Jak podaje "Super Express", Jan Pęczek zmagał się z nowotworem szpiku kostnego. To właśnie ta choroba, mimo wielu prób leczenia, doprowadziła do śmierci aktora.