Zamknij

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor "Barw szczęścia" miał 69 lat

16.11.2020 07:56
Janusz Leśniewski
fot. Tricolors/ East News

Janusz Leśniewski nie żyje. Serialowym widzom dał się poznać, grając w m.in. "Barwach szczęścia", "Na Wspólnej" oraz "Leśniczówce". Miał 69 lat.

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor teatralnej publiczności znany był z występów w m.in. Teatrze Ochota oraz Teatrze Powszechnym. Z kolei serialowym widzom dał się poznać, grając w m.in. "Barwach szczęścia", "Na Wspólnej", "Ojcu Mateuszu" oraz "Leśniczówce". Aktor od lat zmagał się z problemami z sercem. Miał 69 lat.

Zobacz też: Witold Sadowy nie żyje. Nazywali go Charonem aktorów 

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor "Barw szczęścia" i "Ojca Mateusza" miał 69 lat

Środowisko aktorskie jest bardzo zasmucone odejściem Janusza Leśniewskiego. Kilka wzruszających słów poświęcił koledze Wiktor Zborowski.

"Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie wiem co napisać. Chorował na serce. Nie wytrzymało. Śpij spokojnie Januszku” - napisał na Facebooku.

 Również reżyser Jerzy Antczak odniósł się do śmierci Janusza Leśniewskiego.

"Odszedł Czlowiek, Artysta którego bardzo kochałem... Odpoczywaj Januszu, i miej dobre sny!!!!  - napisał.

Janusz Leśniewski na teatralnej scenie zadebiutował 16 listopada 1973 roku w spektaklu "Wyzwolenie" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera jako Konrad.  W 1974 roku skończył Wydział Aktorski PWST w Warszawie. Na scenie fani mogli go oglądać w m.in. Teatrze Komedia, Powszechnym, Rampa oraz Sabat. Janusz Leśniewski od lat działał społecznie w ZASP-ie, pełniąc w nim różne funkcje.

RadioZet.pl