Zamknij

Jeff Johnson nie żyje. Bohater serialu Netflix "Król tygrysów" miał 58 lat

23.11.2021 07:47
Król tygrysów - grafika serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Zmarł Jeff Johnson - jeden z bohaterów dokumentalnego serialu Netflix "Król tygrysów". Miał 58 lat. Co było przyczyną śmierci?

8 września 2021 roku zmarł Jeff Johnson, który występował w hicie platformy Netflix "Król tygrysów". Były hodowca gadów miał 58 lat. Co spowodowało zgon mężczyzny?

Jeff Johnson nie żyje

O śmierci Johnsona poinformował portal Deadline. Smutną wiadomość potwierdzili przedstawiciele policji z Oklahoma City. Mężczyzna popełnił samobójstwo. Zgon nastąpił na początku września, jednak informacja trafiła do mediów dopiero pod koniec listopada. Śledztwo ustaliło, że do zgonu doszło po kłótni z żoną. Johnson zabił się, używając broni palnej. Kiedy na miejsce przyjechały służby medyczne, mężczyzna jeszcze żył. Zmarł w szpitalu po nieudanej próbie ratowania jego życia.

Świat usłyszał o Jeffie Johnsonie za sprawą głośnego serialu dokumentalnego platformy Netflix pod tytułem "Król tygrysów". Produkcja stała się wielkim hitem w pierwszej połowie 2020 roku i przez wiele tygodni mówił o niej cały świat. Chociaż Johnson miał epizodyczny występ w dokumencie, moment w którym się pojawia, został dobrze zapamiętany przez widzów.

Jeff Johnson wystąpił w 4. odcinku 1. sezonu i rzucił światło na animozję pomiędzy dwoma głównymi bohaterami "Króla tygrysów": Joe'ego Exotica i Carole Baskin.

Prawnicy Carole są podstępni i ścigają każdego zaangażowanego w sprawę… Więc wszyscy, którzy byli zaangażowani, wszyscy trafili do sądu.

Konflikt pomiędzy Exotikiem i Baskin był jednym z głównych wątków serialu.

To nie pierwsza śmierć bohatera "Króla tygrysów". Kilka dni przed samobójstwem Johnsona zmarł Erik Cowie - opiekun z prywatnego zoo Joe'ego Exotica. Przyczyną jego śmierci było chroniczne nadużywanie alkoholu. Odszedł w wieku 52 lat. Exotic również może balansować na granicy życia i śmierci. Jesienią 2021 roku złożył wniosek o warunkowe wypuszczenie z więzienia, w którym odbywa karę pozbawienia wolności za próbę morderstwa Baskin i znęcania się nad tygrysami. Domaga się zwolnienia z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Były Król tygrysów przekazał informację na temat "agresywnego raka", na którego od jakiegoś czasu cierpi.

"Król tygrysów" zadebiutował 20 marca 2020 roku na serwisie Netflix. 17 listopada 2021 roku platforma zaprezentowała światu kontynuację pod tytułem "Król tygrysów 2".

RadioZET.pl/Deadline