Zamknij

Joel Rapp nie żyje. Twórca kultowych seriali miał 87 lat

17.09.2021 12:36
Znicz - matreriał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

Zmarł Joel Rapp - amerykański scenarzysta, reżyser i producent kultowych seriali. Miał 87 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

15 września 2021 roku w Beverly Hills w Kalifornii zmarł Joel Rapp. Był twórcą filmowym i telewizyjnym, który ma na koncie 16 filmów i ponad 250 sitcomów. Odszedł w wieku 87 lat.

Joel Rapp nie żyje

Informację o śmierci Rappa podał Deadline. Filmowiec zmarł w swoim domu. Rodzina potwierdziła zgon, ale nie zdradziła jego przyczyny. 

Joel Rapp urodził się 22 maja 1934 roku w Nowym Jorku. Dorastał jednak w Beverly Hills w rodzinie związanej z branżą rozrywkową. Jego rodzice chrzestni - Fanny Brice i Eddie Cantor, byli piosenkarzami i aktorami, ojciec Philip Rapp stworzył słuchowiska "The Bickersons" i "Baby Snooksradiowe", a starszy brat Paul Rapp pracował w branży filmowej i telewizyjnej. Pod koniec lat 50. Rapp zaczął współpracę z  Rogerem Cormanem. Wyreżyserował wówczas dwa filmy - "High School Big Shot" i "Battle of Blood Island".

Wśród seriali, nad którymi pracował Rapp były między innymi takie klasyki komedii jak "Wyspa Giligana", "Ożeniłem się z czarownicą", "The Lucy Show", "McHale’s Navy", "My Favorite Martian", "The Patty Duke Show", "The Joey Bishop Show" czy "The Donna Reed Show". Stworzył też "Highway Patrol", "Lassie" czy "Peter Loves Mary".

W późniejszych latach Rapp był wiceprezesem działu komedii w Universal Pictures. W 1969 roku porzucił jednak zawód, by oddać się swoim dwóm pasjom: ogrodnictwie i gotowaniu. Otworzył firmę zajmującą się produkcją domowych roślin doniczkowych, która odniosła sukces. Napisał też 14 książek na temat hodowli roślin i gotowania. Przez wiele lat był ekspertem do spraw ogrodnictwa w programie "Live with Regis" and Kathie Lee".

Pozostawił swoją żonę Susan Stoller Rapp, córki Lisę Stanley i Danielle Lawrence oraz wnuczki Hannah i Sophie Lawrence.

RadioZET.pl/Deadline