Zamknij

Joss Whedon z kolejnymi zarzutami. Gwiazdy "Buffy: Postrach wampirów" zabrały głos w jego sprawie

11.02.2021 15:57
Joss Whedon z kolejnymi zarzutami. Gwiazdy "Buffy: Postrach wampirów" zabrały głos w jego sprawie
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Joss Whedon to popularny reżyser, który od dłuższego czasu mierzy się z zarzutami o nieprofesjonalne, wręcz okrutne zachowanie na planie. Teraz do dyskusji włączyły się gwiazdy serialu "Buffy: Postrach wampirów" - Charisma Carpenter, Amber Benson i Sarah Michelle Gellar. 

Joss Whedon mierzy się z kolejnymi zarzutami. O reżyserze "Avengers" i "Buffy: Postrach wampirów" zrobiło się głośno, gdy Ray Fischer (który współpracował z Whedonem przy "Lidze sprawiedliwości") oskarżył go o mobbing i "obrzydliwe zachowanie" na planie zdjęciowym. Teraz do zarzutów dołączyły się gwiazdy "Buffy" - Charisma Carpenter, Amber Benson i Sarah Michelle Gellar. 

Joss Whedon z kolejnymi zarzutami

Charisma Carpenter zagrała w dwóch serialach Jossa Whedona: "Buffy: Postrach wampirów" i "Anioł ciemności". W najnowszym wpisie na Instargramie aktorka opisała Whedona jako złośliwego i despotycznego tyrana, który znęcał się psychicznie nad swoimi podwładnymi. Reżyser miał stale poniżać ją przy reszcie ekipy filmowej, podważać jej kompetencje, a nawet czynić wyrzuty związane z wagą, gdy ta była w 4 miesiącu ciąży. Charisma Carpenter określiła ich relację jako wyjątkowo toksyczną i podkreśliła, że niezwykle żal jej Raya Fischera, który musiał doświadczyć tego, co ona przed laty. 

Amber Benson, również znana z "Buffy", poparła Carpenter wskazując, że jej słowa są w 100% prawdziwe, a na planie zdjęciowym panowała toksyczna atmosfera. Do dyskusji włączyła się również główna gwiazda serialu - Sarah Michelle Gellar. W swoim oświadczeniu na Instagramie napisała:

"Choć jestem dumna, że moje imię jest kojarzone z Buffy Summers, to nie chcę by było ono zawsze kojarzone z Jossem Whedonem [...].

Sarah Michelle Gellar

Joss Whedon nie odniósł się jeszcze do zarzutów.