Zamknij

Kalkulator binge-watchingu pomoże ci zaplanować serialowy maraton

13.05.2021 14:35
Binge-watching
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Binge-watching to w dzisiejszych czasach zjawisko powszechne. Sesja oglądania kilku, bądź kilkunastu odcinków serialu pod rząd stała się w ostatnich latach standardowym sposobem obcowania z kulturą. Teraz powstało narzędzie pomagające dobrze zaplanować sesje binge-watchingu.

Brian Yung stworzył stronę internetową „Can I Binge It?”, która podaje dane co do czasu, który zajmie nam obejrzenie danej produkcji w odcinkach. Serwis powstał w 2020 roku w czasie pandemii koronawirusa, gdy platformy streamingowe cieszyły się rosnącą popularnością. System poza podaniem danych na temat czasu trwania całego serialu, powie nam także, jak najlepiej rozplanować sesje oglądania, w zależności od wybranego przez nas okresu. Jak szybko należy oglądać „Przyjaciół”, by zobaczyć cały serial w tydzień? Czy możliwe jest zobaczyć całą „Grę o tron” w jeden weekend? System podpowie ile dokładnie odcinków trzeba oglądać na raz, by osiągnąć swój cel.

Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy niektóre produkcje mają wkrótce zniknąć z danej platformy streamingowej. System podpowie nam wtedy, w jakim tempie powinniśmy oglądać serial, aby wyrobić się z maratonem przed końcem licencji.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Can I Binge It?” z szansą na nagrodę

Jak podaje dziennikarka magazynu K-Mag, aplikacja spodobała się w technologicznym świecie. Serwis został nominowany do nagrody Webby Awards w kategorii „dziwne”. Statuetka przyznawana jest corocznie przez International Academy of Digital Arts and Science. Nominacja do nagrody pokazuje, że projekt Briana Yunga stanowi odpowiedź na jedną z potrzeb współczesnego odbiorcy kultury.

Czytaj także:  „Blindspotting” – zwiastun serialu na bazie kultowego filmu „Zaślepieni” [WIDEO]

RadioZet.pl/K-Mag.pl