Zamknij

„Kasztanowy ludzik“ – teaser duńskiego thrillera od Netflix. Kiedy premiera?

21.06.2021 11:31
The Chestnut Man - pierwsza zapowiedź kryminału Netflixa
fot. Shuterrstock

„Kasztanowy ludzik” to nowy, mroczny serial oryginalny duńskiego oddziału Netflix. O czym opowie serial i kiedy zobaczymy go na ekranach?

„Kasztanowy ludzik” to serialowa adaptacja bestsellerowej powieści Sorena Sveistrupa, czyli twórcy i pomysłodawcy głośnego serialu „The Killing – Dochodzenie”. „The Chestnun Man” to jego debiut literacki, który odbił się jednak szerokim echem w świecie wydawniczym, po tym jak został przetłumaczony na 23 języki i zadebiutował na wysokich miejscach list bestsellerów w ponad 50 krajach.

Najnowsza produkcja, określana przez twórców jako przedstawicielka popularnego gatunku thrillerów i opowieści kryminalnych spod znaku Nordic Noir, to mroczny thriller, opowiadający o serii brutalnych morderstw. Na placu zabaw na przedmieściach Kopenhagi policjanci znajdują zmasakrowane ciało kobiety. Nad zwłokami wisi zaś figurka kasztanowego człowieczka. Ten detal wiąże się z tajemniczym zaginięciem sprzed lat i każe przypuszczać służbom policyjnym, że w Danii może grasować seryjny morderca. Jak powstrzymać zapędy demonicznego zabójcy? Rozpocznie się walka z czasem i próba przechytrzenia człowieka, który zostawia za sobą specyficzną „wizytówkę”.

„Kasztanowy ludzik” – pierwsza zapowiedź

Netflix opublikował właśnie pierwszą zapowiedź serialu. Materiał wideo prezentuje się następująco:

„Kasztanowy ludzik”  – obsada i ekipa

Wedle informacji Netflix za serial odpowiedzialny będzie sam Soren Sveistrup, autor oryginalnej powieści oraz główny pomysłodawca słynnego serialu „The Killing – Dochodzenie”. Przed kamerą zobaczymy natomiast takich aktorów jak:  Mikkel Boe Følsgaard, Iben Dorner, Danica Curcic, Lars Ranthe, Esben Dalgaard i Steen Hartung

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Kasztanowy ludzik” – kiedy premiera?

Premiera sześcioodcinkowego serialu odbędzie się już jesienią tego roku. Dokładna data premiery nie jest jednak jeszcze znana.

Czytaj także: Kolejny serial Netflixa skasowany po 1. sezonie. "Tato, nie rób mi obciachu" nie wróci na platformę

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix