Zamknij
Katey Sagal
5 Zobacz galerię
fot. East News

Katey Sagal zyskała popularność i sympatię widzów dzięki roli ekscentrycznej Peggy w amerykańskim sitcomie "Świat według Bundych". Znakiem rozpoznawczym tej bohaterki były rude, natapirowane włosy, obcisłe stroje i specyficzne poczucie humoru. Dziś wygląda zupełnie inaczej, jednak wciąż jest aktywna w zawodzie.

Katey Sagal zachwyciła fanów jako Peggy w "Świat według Bundych". Co dziś robi i jak wygląda?

Katey Sagal zasłynęła w aktorskim świecie jako Peggy Bundy w sitcomie "Świat Według Bundych". W serialu tworzyła postać ekscentrycznej Peggy, która wyróżniała się ognistym kolorem na głowie, osobliwym poczuciem humoru i sexy stylem. "Świat według  Bundych" był historią o amerykańskiej rodzinie Bundy: Peggy, Allu oraz ich dorastających dzieciach. Serial bawił widzów na całym świecie. Został wyemitowany w aż 46 krajach.

Katey Sagal, odtwórczyni roli Peggy przyniósł czterokrotną nominację do Złotego Globu. Jednak nagrodę dała jej inna kreacja, którą stworzyła wiele lat później. Mowa o roli Gemmy Teller w serialu "Synowie anarchii". Statuetkę zdobyła w kategorii "najlepsza aktorka dramatyczna". Na swoim koncie Katey ma mnóstwo ról filmowych i serialowych, m.in. w "Różowych latach siedemdziesiątych".

Katey Sagal ma na swoim koncie burzliwą przeszłość

Choć Katey nie mogła narzekać na brak ról, walczyła z innymi demonami. Gwiazda "Świata według Bundych" miała problemy z alkoholem i narkotykami. Przyznawała się, że zażywała kokainę i przedawkowała leki uspokajające. Na szczerość pozwoliła sobie w książce: "Grace Notes: Moje wspomnienia".

"Gdy miałam 12 lat, mieszkałam w tym samym budynku co Judy Garland (amerykańska aktorka i piosenkarka - przyp. red.). Jej córka Lorna Luft i ja byłyśmy koleżankami z sąsiedztwa. Mama Lorny miała mnóstwo różnych tabletek na stoliku nocnym i spała do południa, tak samo jak moja mama. Byłyśmy sobie bliskie. I oczywiście myślałam, że to normalne i że wszystkie mamy biorą tyle tabletek." - czytamy.

Mimo trudnej sytuacji udało się jej stanąć na nogi i pozostać w wymagającym aktorskim świecie. Dziś Katey Sagal ma 66 lat, jednak wciąż jest aktywna zawodowo. Przed laty próbowała również swoich sił jako piosenkarka. Owocem romansu ze śpiewem jest wydana w 1994 roku debiutancka płyta Katey.

Katey Sagal dziś wygląda zupełnie inaczej, niż w "Świecie według Bundych". Zniknęły krzykliwe kolory i kręcone włosy. Gwiazda stawia na neutralne barwy i dość delikatny make-up. Więcej zdjęć Katey można zobaczyć na jej Instagramie.

RadioZEt.pl