Zamknij

Kiernan Shipka w obsadzie serialu HBO o aferze Watergate. Zagra córkę gwiazdy "Gry o tron"

14.05.2021 13:25
Kiernan Shipka w serialu HBO o aferze Watergate
fot. Stewart Cook/REX/Shutterstock/East News

Kiernan Shipka, znana z tytułowej roli w serialu "Chilling Adventures of Sabrina", wystąpi u boku gwiazd "Gry o tron" i "Gwiezdnych wojen" w nowym limitowanym serialu HBO o kulisach afery Watergate. 

Kiernan Shipka dołączyła do obsady serialu limitowanego HBO pt. "The White House Plumbers". Gwiazda "Sabriny" wcieli się w córkę Leny Headey (Cersei z "Gry o tron") i Woody'ego Harrelsona ("Han Solo: Gwiezdne wojny - Historie"). Co wiemy o jej postaci? I kto jeszcze zagra w produkcji poświęconej jednemu z największych skandali w historii USA?

Zobacz także

Kiernan Shipka w obsadzie "The White House Plumbers"

"The White House Plumbers" to nadchodząca produkcja HBO, która opowie o tajnych agentach prezydenta Richarda Nixona stojących za włamaniem do siedziby Demokratów w kompleksie Watergate w 1972 roku.

Jak poinformował portal "Deadline", gwiazda seriali "Mad Men" i "Chilling Adventures of Sabrina" wcieli się w postać Kevan Hunt - córki E. Howarda Hunta (Woody Harrelson) i Dorothy Hunt (Lena Headey), która jako przewodnicząca klubu Smith College Republicans jest największą dumą rodziców. 

"The White House Plumbers": Obsada serialu HBO o aferze Watergate

Poza Shipką, do ogłoszonej już obsady w składzie Lena Headey (Dorothy Hunt), Woody Harrelson (E. Howard Hunt), Justin Theroux (G. Gordon Liddy) i Domhnall Gleeson (John Dean), dołączyli także Ike Barinholtz, David Krumholtz, Rich Sommer, Kim Coates, Yul Vazquez i Liam James.

Ike Barinholtz ("Świat według Mindy") wcieli się w Jeba Magrudera, zastępcę szefa komitetu reelekcji prezydenta Nixona. David Krumholtz ("Wzór") wystąpi jako William O. Bittman - były oskarżyciel, który reprezentował E. Howarda Hunta podczas afery Watergate. Rich Sommer ("Mad Men") będzie kreował rolę Egila "Buda" Krogha, urzędnika administracji Nixona zamieszanego w skandal. Kim Coates ("Synowie Anarchii") i Yul Vazquez ("American Gangster") zagrają Bernarda "Macho" Barkera i Franka Sturgisa - "hydraulików" Nixona, którzy włamali się do kompleksu Watergate, zaś Liam James ( "Szkoła zabójców") wystąpi jako Saint John Hunt - 18-letni syn Huntów i brat Kevan.

"The White House Plumbers" - Kiedy premiera w HBO?

Serial "The White House Plumbers" będzie składał się z pięciu odcinków. Ich treść będzie oparta na książce "Integrity: Good People, Bad Choices, and Life Lessons from the White House" Egila i Matthew Kroghów oraz na upublicznionych aktach sprawy. Za projekt odpowiadają twórcy "Figurantki" - Alex Gregory, Peter Huyck i David Mandel - dwaj pierwsi napisali scenariusz "The White House Plumbers", a ostatni zajmie się jego reżyserią. Trio jest także w gronie producentów wykonawczych, wśród których są też m.in. gwiazdy produkcji - Harrelson i Theroux. Serial limitowany o aferze Watergate powstaje we współpracy HBO i Wiip. Produkcja już wystartowała. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

RadioZET.pl/Deadline