Zamknij

„Kierunek: Noc”, sezon 2: teaser i data premiery nowych odcinków hitu Netflixa [WIDEO]

12.08.2021 17:45
Kierunek: Noc - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Kierunek: Noc” powraca. W sieci zadebiutował teaser 2. sezonu popularnego serialu na motywach powieści Jacka Dukaja. Co już wiemy o nowych odcinkach? Kiedy premiera?

„Kierunek: Noc” to popularny serial Netflixa, bazujący na motywach powieści Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”. Pierwszy sezon zadebiutował na platformie w maju 2020 roku i szybko zyskał sporą widownię. To historia grupy pasażerów samolotu, którzy muszą uciekać przed promieniami słonecznymi, które mają zgubny wpływ na wszystkich, których dotkną. Bohaterowie muszą ukrywać się przed słońcem, nie dopuszczając go do siebie. 

Pod koniec 1. sezonu bohaterom udało się dostać do bezpiecznej przystani – ukrytego sowieckiego bunkra gdzieś na terenie Bułgarii. Jak pokazuje teaser nowych odcinków, poczucie bezpieczeństwa nie trwało jednak zbyt długo.

„Wszyscy oszaleli” – słyszymy z głośników.

Kto i w jaki sposób oszalał, dowiemy się już w najbliższych tygodniach, gdy serial wróci na platformę Netflix z nowym sezonem.

„Kierunek: Noc”, sezon 2 – zwiastun

45-sekundowy materiał przedstawia nowe, tajemnicze zagrożenie. Co ciekawe – materiał utrzymany jest w stylu serialu „Calls”/”Połączenia” z konkurencyjnej platformy Apple TV+, gdzie również widzimy wykres amplitudy głosu podczas rozmowy telefonicznej.

„Kierunek: Noc”, sezon 2 – twórcy i obsada

Pomysłodawcą i głównym scenarzystą serialu jest belgijski twórca Jason George, a Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński są koproducentami obrazu.

W obsadzie znalaźli się aktorzy z całego świata, w tym polski aktor  Ksawery Szlenkier. Mężczyźnie towarzyszą tacy aktorzi i aktorki jak: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus. W nowych odcinkach powróci także Borys Szyc, który zaskoczył widzów małą rolą pod sam koniec sezonu, a twórcy szykują pewnie jeszcze kilka niespodzianek.

„Kierunek :Noc”, sezon 2 – kiedy premiera?

Premiera nowych odcinków serialu już 8 września.

Czytaj także:  "And Just Like That": Jeden z bohaterów uśmiercony w pierwszym odcinku. O kogo chodzi?

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix