Zamknij

„Kim jest Anna?“: nowy thriller Netflixa od twórców „Bridgertonów” [WIDEO]

23.11.2021 14:52
Kim jest Anna? - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Kim jest Anna?“ to nowy serial Netflixa, bazujący na prawdziwej historii. O czym opowiada nowy serial Shondy Rhimes, producentki hitowych „Bridgertonów”? Kiedy premiera?

„Kim jest Anna?“ (org. „Inventing Anna“) to najnowsza serialowa propozycja platformy streamingowej Netflix, bazująca na zaskakującej prawdziwej historii. Za serial odpowiadzialne jest studio Shondaland, należące do Shondy Rhimes, twórczyni takich hitów jak „ Bridgertonowie”, „Skandal”, „Chirurdzy”, czy „Sposób na morderstwo”.

Jej najnowsza opowieść bazuje na prawdziwej historii oraz artykule z New York Magazine autorstwa Jessici Pressler – „Jak Anna Delvey Oszukała Noworskich Imprezowiczów?”, opowiadającym o pewnej młodej kobiecie z Rosji, która udawała wpływową członkinię nowojorskiej elity.

Koproducentka serialu, Betsy Beers, w rozmowie z dziennikarzami Variety podkreślała, że historia Anny Delvey „posiada wszystkie elementy, które pasują do świata z serialu Shondy Rhimes – postaci, umiejscowienie akcji i sam świat przedstawiony – tym razem świat mediów”. Decyzja o rozpoczęciu produkcji była więc wyjątkowo łatwa. 

„Kim jest Anna?“ – zwiastun

Serial reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„Kim jest Anna?“ – twórcy i obsada

Pomysłodawczynią i szefową zespołu scenarzystów jest Shonda Rhimes. W zespole scenarzystów współpracuje z takim autorami jak: Matt Byrne, Jess Brownell, Abby Ajayi czy Nick Nardini. Za kamerą poszczególnych odcinków stoją zaś tacy reżyserzy jak: David Frankel, Tom Verica, Daisy Von Scherler Mayer, Ellen Kuras and Nzingha Stewart.

Na ekranie zobaczymy zaś gwiazdę „ Ozark“ Julię Garner oraz takich aktorów i aktorki jak: Anna Chlumsky, Arian Moayed, Katie Lowes, Alexis Floyd, Anders Holm, Anna Deavere Smith, Jeff Perry, Terry Kinney i Laverne Cox.

„Kim jest Anna?“ – kiedy premiera?

Serial zadebiutuje na platformie Netflix już 11 lutego 2022 roku.

Czytaj także:  "House of Cards": Kevin Spacey musi zapłacić ogromną karę twórcom serialu Netflix

RadioZet.pl/Variety/informacje prasowe Netflix