Zamknij

"Koło czasu": jest zwiastun nowego serialu fantasy. Będzie hit na miarę "Gry o tron"? [WIDEO]

02.09.2021 21:23
"Koło czasu": jest zwiastun nowego serialu fantasy. Będzie hit na miarę "Gry o tron"? [WIDEO]
fot. materiały prasowe Amazon Prime Video/ oficjalny plakat serialu "Koło czasu"

"Koło czasu" to serial, na który czekają wszyscy miłośnicy fantasy. Amazon zaprezentował pierwszy zwiastun i zanosi się na to, że możemy otrzymać widowisko ma miarę "Gry o tron". Poznaliśmy też datę premiery.

"Koło czasu" (ang. "The Wheel of Time") to adaptacja serii powieści Roberta Jordana od platformy  Amazon Prime Video i jednocześnie jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali tego sezonu. Choć "Gra o tron" dokonała żywota przed dwoma laty, żaden z seriali nie zdołał zapełnić pustki, którą po sobie pozostawiła (choć "Wiedźmin" miał takowe ambicje). Teraz nadszedł czas na nowego zawodnika. Zobaczcie zwiastun.

"Koło czasu": zwiastun nowego serialu fantasy

Rzecz dzieje się w świecie, w którym istnieje magia, jednak wyłącznie kobiety mogą nią władać. W trakcie seansu przyjdzie nam śledzić losy bohaterki imieniem Moiraine - członkini organizacji magów Aes Sedai, która przybywa do małego miasteczka Two Rivers. Stamtąd wyrusza w niebezpieczną podróż, w której towarzyszyć będzie jej pięć osób. Jedna z nich ma okazać się wybrańcem - Odrodzonym Smokiem, który ocali lub zniszczy ludzkość.

W roli głównej zobaczymy gwiazdę "Zaginionej dziewczyny" Rosamund Pike, a na ekranie towarzyszyć jej będą Josha Stradowski, Marcus Rutherford, Zoe Robins, Barney Harris, Madeleine Madden, Daniel Henney i Michael McElhatton.

"Koło czasu": kiedy premiera?

Za produkcję odpowiadają wspólnie Amazon Studios i Sony Pictures Television, zaś funkcję showrunnera pełni Rafe Judkins ("Agenci T.A.R.C.Z.Y.", "Hemlock Grove"). Premiera serialu "Koło czasu" odbędzie się 19 listopada 2021 roku na platformie Amazon Prime Video.

RadioZET.pl/Deadline.com