Zamknij

"Koszmar minionego lata" powraca. Będzie serialowa wersja kultowego horroru

15.10.2020 16:40
"Koszmar minionego lata" powraca. Będzie serialowa wersja kultowego horroru
fot. Sony Pictures/Courtesy Everett Collection/ East News

"Koszmar minionego lata" to produkcja dobrze znana wszystkim horroromaniakom. Teraz psychopatyczny morderca z hakiem powróci. Co wiemy o serialowej wersji "Koszmaru minionego lata"? Przedstawiamy pierwsze szczegóły.

"Koszmar minionego lata" to popularny slasher z lat 90. XX wieku. Niszowy horror o psychopatycznym mordercy powstał na fali sukcesu "Krzyku" Wesa Cravena i jemu podobnych produkcji. Teraz, jak każdy kultowy horror, "Koszmar minionego lata" doczeka się nowej, odświeżonej wersji.

"Koszmar minionego lata" - horror powróci jako serial

Jak podaje portal Deadline, platforma streamingowa Amazon Prime Video zamówiła serialową wersję "Koszmaru minionego lata". Fabuła produkcji powstanie w oparciu o powieść autorstwa Lois Duncan, tak samo jak wersja filmowa z 1997 roku. Całość przedstawia historię grupki nastolatków, którzy doprowadzają do wypadku samochodowego, w który ginie nieznany im mężczyzna. Udaje im się jednak zatuszować sprawę. Rok później jedno z nich otrzymuje złowieszczą wiadomość i wszyscy stają się celem psychopatycznego mordercy. 

Zobacz także

"Koszmar minionego lata" - kiedy premiera serialu?

Za scenariusz do serialowego "Koszmaru minionego lata" odpowie Sara Goodman, pracująca wcześniej przy takich tytułach jak "Kaznodzieja" i "Plotkara". Wśród producentów znaleźli się James Wan (twórca uniwersum "Obecność") i Neal H. Moritz (producent filmowego oryginału). Nie ogłoszono żadnych szczegółów castingowych. Na obecną chwilę nie wiemy również, kiedy miałaby się odbyć premiera "Koszmaru minionego lata". Biorąc jednak pod uwagę pandemiczną sytuację, serial zadebiutuje najwcześniej w 2022 roku.

Zobacz także