Zamknij

"Koszmar minionego lata": Amazon pokazał zapowiedź serialowej wersji horroru dla nastolatków [WIDEO]

16.09.2021 08:59
Koszmar minionego lata serial Amazon
fot. materiały prasowe Amazon Prime Video

"Koszmar minionego lata" powraca. Kultowy horror dla nastolatków doczekał się serialowej wersji. Serwis Amazon Prime Video pokazał pierwszy teaser produkcji.

Serial "Koszmar minionego lata" to współczesne spojrzenie na hit z 1997 roku, w którym główne role grali absolutni ulubieńcy młodzieży z tamtych lat: Jennifer Love-Hewitt, Freddie Prinze Junior, Sarah Michelle Gellar i Ryan Phillipe. W nowej wersji zobaczymy zupełnie nowe twarze i nowe wątki, o które została rozbudowana dobrze znana historia stworzona w 1973 roku przez Lois Duncan. Serwis Amazon Prime Video, dla którego powstała produkcja, pokazał pierwszy teaser serialu.

Zobacz także

"Koszmar minionego lata": Amazon pokazał pierwszy teaser serialu

Nowy "Koszmar minionego lata" oparty jest na tej samej intrydze, co książka i film z lat 90. - grupa nastolatków z tajemniczego miasteczka w dniu ukończenia szkoły potrąca samochodem przypadkowego przechodnia, co kończy się jego śmiercią (a przynajmniej tak im się początkowo wydaje). Przerażeni wizją zniszczonej przyszłości i zachęceni brakiem świadków postanawiają zawrzeć pakt i nigdy nie wspominać o tym, co się wydarzyło. Tragiczne zdarzenie nie chce jednak dać o sobie zapomnieć. Rok po wypadku nastolatkowie zaczynają otrzymywać wiadomości od nieznanego nadawcy, który twierdzi, że wie, co zrobili minionego lata...

koszmar
fot.

Michael Desmond/materiały prasowe Amazon Studios

Nie spodziewajcie się jednak dokładnie tych samych postaci w dokładnie tych samych sytuacjach - jak dowodzi pierwsza zapowiedź serialu, Amazon przedstawi zupełnie nowych bohaterów i ich perypetie.

"Koszmar minionego lata" - Kiedy premiera na Amazon Prime Video?

Twórczynią serialowej wersji "Koszmaru minionego lata" jest Sara Goodman, która ma na swoim koncie takie produkcje jak "Kaznodzieja" i "Plotkara". Scenarzystka należy też do grona producentów wykonawczych serialu, a wraz z nią Neal H. Moritz i Pavun Shetty, Erik Feig, Peter Guber, James Wan z Atomic Monster, Michael Clear, Rob Hackett, Craig William Macneill i Shay Hatten. Serial produkują Amazon Studios i Sony Pictures Television. Reżyserem jest Craig Macneill.

W obsadzie znaleźli się Madison Iseman w podwójnej roli (Lennon/Allison), Sebastian Amoruso (Johnny), Ashley Moore (Riley), Ezekiel Goodman (Dylan) oraz Bill Heck, Brianne Tju, Fiona Rene, Cassie Beck i Brooke Bloom. Premiera została zapowiedziana na 15 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Amazon Studios