Zamknij

"Krawcowa z Madrytu" – odcinki 16 i 17 – FINAŁ – STRESZCZENIE. Sira walczy o życie [16.06]

08.06.2021 13:32
Krawcowa z Madrytu - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

„Krawcowa z Madrytu” to hiszpański serial historyczny, emitowany przez TVP2. Produkcja bazuje na bestsellerowej powieści Marii Dueńas i opowiada burzliwe losy Sira Quiroga, młodej krawcowej o wielkim talencie, która w przededniu hiszpańskiej wojny domowej wyjeżdża z kraju. Serial przybliża nie tylko losy bohaterki, ale i tło społeczno-polityczne lat 30. XX wieku. Co wydarzy się w nowych odcinkach serialu?

Krawcowa z Madrytu (org. „El Tiempo entre Costuras”) to nowa propozycja ramówki stacji TVP2. Hiszpański serial przybliża historię Marii Dueńas, ukazując w jaki sposób kobieta stała się wpływową krawcową z własnym atelier i wplątała się w aferę polityczną na najwyższych szczeblach władzy. Z jakimi przeciwnościami losu będą musieli poradzić sobie bohaterowie w ostatnich odcinkach? 

„Krawcowa z Madrytu”, odc. 16 i 17 (finałowy) – STRESZCZENIE. Co się wydarzy w nowym odcinku serialu „Krawcowa z Madrytu”? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 16. i 17., finałowy odcinek serialu „Krawcowa z Madrytu” i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

„Krawcowa z Madrytu” – odcinki 16 i 17 – FINAŁ – STRESZCZENIE

W 16. odcinku: Sira zamierza opuścić Portugalię. Nagle i niespodziewane w jej hotelu zjawia się ranny Marcus. Mężczyzna jest w ciężkim stanie, więc kobieta rzuca mu się na pomoc. W tym samym czasie Da Silva odkrywa, że został oszukany przez Sirę. W swojej wściekłości, zleca zabójstwo kobiety. Po wybuchowym pościgu, w którym SIra pomaga Marcusowi, a ranny stara się pomagać jej, para ledwo uchodzi z życiem, ale finalnie ląduje bezpiecznie w Madrycie.

W 17., finałowym odcinku serialu „Krawcowa z Madrytu” jest jeszcze bardziej dramatycznie. Da Silva odkrywa bowiem, że Sira jest w posiadaniu mikrofilmu, który otrzymał od Niemców. Musi koniecznie odzyskać materiał, gdyż od niego zależy całe jego życie. Wkrótce zdesperowany i przyparty do muru, decyduje się wyruszyć do Madrytu i porwać Sirę. Gdy schwyta już kobietę, natychmiast dzwoni do brytyjskiego agenta, aby złożyć mu propozycję nie do odrzucenia.

Rozpoczyna się akcja ratunkowa, w której uczestniczy także Marcus. W kluczowym momencie dochodzi do zwrotu akcji. Sira nieoczekiwanie przedstawia wszystkim swojego ojca. Następnie przeprowadza poważną rozmowę z Marcusem, od której wyniku zależeć może cała ich wspólna przeszłość. Jak mężczyzna zareaguje na niezwykłe wyznanie Siry?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Krawcowa z Madrytu” – gdzie i kiedy oglądać?

Kolejne odcinki serialu „Krawcowa z Madrytu” będą emitowane na antenie TVP2. UWAGA! W środę 16 czerwca emisja odcinków będzie w niestandardowych godzinach, tj. o 21.50 i 22.45. Dotychczasowe odcinki serialu dostępne są także na platformie streamingowej VOD.TVP.PL.

Czytaj także: HBO podsumowuje maj. Jakie produkcje cieszyły się największą popularnością?

Źródło: Radiozet.pl/Telemagazyn.pl/materiały prasowe TVP