Zamknij

"Król": Magdalena Boczarska zdradziła, co sądzi o swojej postaci w serialu

23.11.2020 14:45
Król: Magdalena Boczarska zdradziła, co sądzi o swojej postaci w serialu
fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

"Król" zawitał na antenie CANAL + i wywołał istną burzę wśród obiorców. Jedną z gwiazd serialu jest Magdalena Boczarska. Co aktorka sądzi o swojej postaci i jak postrzega odbiór "Króla"?

"Król" to głośna produkcja CANAL +, na którą czekało wielu widzów. Serialowa ekranizacja powieści Szczepana Twardocha doczekała się już trzech odcinków, szeroko komentowanych w sieci. Jedni są zachwyceni, inni podchodzą z lekką rezerwą. Co na temat serialu i odgrywanej przez siebie postaci sądzi Magdalena Boczarska?

"Król": Magdalena Boczarska zdradziła, co sądzi o swojej postaci w serialu

Magdalena Boczarska wciela się w "Królu" w postać Ryfki Kij - silnej kobiety, która sprawuje swojego rodzaju opiekę nad serialowymi gangsterami. Aktorka udzieliła wywiadu dla serwisu Telemagazyn.pl, w którym odniosła się do swojej bohaterki. Przyznała, iż zdawała sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka ciążyła na ekipie zaangażowanej w serial. Fani książki mieli bowiem olbrzymie oczekiwania.

W momencie, kiedy się dostaje do ręki materiał, tak jak w przypadku Ryfki, który swój pierwowzór ma w książce, która jest tak kultowa i są wobec tej książki tak ogromne oczekiwania i ma tak ogromną rzeszę fanów, a Ryfka, wiem, wcale się nie dziwię, bo jest to znakomicie napisana postać. Wiem, że dla wielu jest postacią kultową i wiem, że są duże oczekiwania względem tej postaci. Więc jeśli się dostaje taki materiał i taką rolę to człowiek zaczyna się zastanawiać, z aktorskiego punktu widzenia, jak tego nie sch**anić. 

Magdalena Boczarska dla Telemagazyn.pl

Zobacz także

Magdalena Boczarska przyznała, że "Król" to męskie kino. Występują w nim silne postaci kobiece, jednak to mężczyźni grają pierwsze skrzypce, co - jak zauważa aktorka - jest zgodne z realiami czasów, w których rozgrywa się akcja. Odtwórczyni roli Ryfki podkreśliła, że w związku z tym chciała jak najlepiej oddać charakter swojej postaci.

[...] Ale chcieliśmy jak najwięcej tego charakteru Ryfki oddać. To znaczy postaci krnąbrnej, nietuzinkowej, dla mnie tragicznej, bardzo hardej, bardzo gdzieś takiej męskiej, kruchej. I to, co wydawało nam się jak najbardziej istotne to to, żeby właśnie tę wielowątkowość i barwność przemycić. 

Magdalena Boczarska dla Telemagazyn.pl

"Król" - gdzie oglądać serial?

Premiery nowych odcinków "Króla" można oglądać w każdy piątek o godzinie 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie internetowym CANAL+ telewizja przez internet

RadioZET.pl/ Telemagazyn.pl

Zobacz także