Zamknij

"Król": wszystko, co musicie wiedzieć o głośnym serialu CANAL+

20.11.2020 10:11
Król: wszystko, co musicie wiedzieć o głośnym serialu CANAL+
fot. materiały prasowe Canal +

"Król" to najlepszy polski serial ostatnich lat? Na to wskazują opinie widzów, które zalały internet po emisji polskiego odcinka. Co stoi za popularnością "Króla"? Poniżej znajdziecie wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszej produkcji CANAL+, którą po prostu trzeba znać.

"Król" to zdecydowanie najgłośniejsza polska premiera ostatnich miesięcy. O serialu CANAL+ mówią wszyscy, od znanych celebrytów, po "niedzielnych widzów". "Król" to serial skazany na sukces? Zanosi się na to, że tak.

"Król" - wszystko, co musicie wiedzieć o głośnym serialu CANAL+

"Król" jest serialową ekranizacją powieści uznanego polskiego pisarza, Szczepana Twardocha. Akcja produkcji rozgrywa się w Warszawie 1937 roku i przedstawia brutalne porachunki gangsterskiego półświatka. Ameryka ma "Zakazane Imperium", Wielka Brytania "Peaky Blinders", a Polska swojego "Króla". Porównania te nie są przypadkowe. Serial CANAL+ to bowiem zrealizowana na światowym poziomie produkcja, która zachwyca zarówno fabułą, barwnymi bohaterami, jak i strefą audio-wizualną.

"Król" - galeria postaci

Największą siłą "Króla" są zdecydowanie silnie zarysowane postacie. Każdy z bohaterów posiada odmienny charakter i inny system wartości. Dzięki temu każdy z widzów znajdzie odpowiedniego kandydata, z którym mógłby sympatyzować. Przyjrzyjmy się zatem głównym bohaterom.

Jakub Szapiro

Główny bohater opowieści to żydowski gangster-bokser. Służył w 21 Pułku Piechoty "Dzieci Warszawy" i został odznaczony Krzyżem Walecznych. Po odejściu z wojska dołączył do polsko-żydowskiego gangu Kuma Kaplicy, któremu służy jako prawa ręka.

Aktor: Michał Żurawski

materiały prasowe Canal +
fot. materiały prasowe Canal +

Kum Kaplica

Jan "Kum" Kaplica to Bojowiec Organizacji Bojowej PPS i weteran walk o niepodległość Polski. Jest zagorzałym socjalistą i gangsterem posiadającym szerokie wpływy, nawet u osób na szczytach władzy.

Aktor: Arkadiusz Jakubik

materiały prasowe Canal +
fot. materiały prasowe Canal +

Janusz Radziwiłek

Bezwzględny wychowanek Kuma Kaplicy, pochodzący z ortodoksyjnej żydowskiej rodziny.

Aktor: Borys Szyc

materiały prasowe Canal +
fot. materiały prasowe Canal +

Mosze Bernsztajn

Młody chłopak pochodzący z biednej żydowskiej rodziny. Jego ojciec, Naum Bernsztajn, został zamordowany przez Jakuba Szapiro na rozkaz Kuma Kaplicy. Szapiro pełni dla niego funkcję mentora i najwyższego autorytetu.

Aktor: Kacper Olszewski

materiały prasowe Canal +
fot. materiały prasowe Canal +

Ryfka Kij

Żydówka prowadząca burdel znajdujący się pod protekcją gangu Kaplicy. Dla lokalnych mafiosów pełni funkcję opiekuńczej "matki".

Aktorka: Magdalena Boczarska

materiały prasowe Canal +
fot. materiały prasowe Canal +

"Król" - twórcy i obsada

Za reżyserię serialu "Król" odpowiada Jan P. Matuszyński, który wraz ze Szczepanem Twardochem (autorem literackiego pierwowzoru) napisał również scenariusz. W rolach głównych występują Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc,Kacper Olszewski i Magdalena Boczarska.

W obsadzie znaleźli się także: Andrzej Seweryn, Adam Ferency, Paweł Wolak, Bartłomiej Topa, Krzysztof Pieczyński, Piotr Żurawski i Aleksandra Pisula.

"Król" - gdzie oglądać?

"Król" to serial liczący łącznie osiem odcinków. Premiery kolejnych epizodów można oglądać w każdy piątek o godzinie 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie internetowym CANAL+ telewizja przez internet.

Artykuł powstał we współpracy z CANAL+ telewizja przez internet.

Zobacz także