Zamknij

"Kruk": 2. sezon serialu CANAL+ z oficjalnym tytułem i plakatem [FOTO]

30.04.2021 12:11
Kruk 2 tytuł plakat premiera
fot. materiały prasowe CANAL PLUS

"Kruk" powraca! Polski serial kryminalny CANAL+ doczekał się 2. sezonu. Stacja ogłosiła oficjalny tytuł i zaprezentowała plakat nadchodzącej produkcji.

"Kruk. Czorny Woron nie śpi" - tak brzmi oficjalny tytuł 2. sezonu kryminalnego thrillera CANAL+ opowiadającego o inspektorze łódzkiego wydziału kryminalnego, który wraca po latach do Białegostoku, by rozwiązać sprawę zaginięcia dziecka i zmierzyć się ze swoją przeszłością. O czym opowiedzą nowe odcinki i kiedy zostaną wyemitowane? CANAL+ zdradził szczegóły produkcji i zaprezentował oficjalny plakat 2. sezonu "Kruka".

kruk 2_Easy-Resize.com
fot. plakat serialu "Kruk. Czorny Woron nie śpi"/materiały prasowe CANAL+

"Kruk. Czorny Woron nie śpi": O czym będzie 2. sezon "Kruka"?

W  2. sezonie "Kruka" tytułowy "Czorny Woron" ponownie zmierzy się ze skomplikowanymi zagadkami kryminalnymi, jak i z mrokami własnej przeszłości. Targany nieprzepracowanymi traumami, pomocy szuka u starej Szeptuchy, która ma mu pomóc m.in. z problemami z agresją.

Tymczasem na Podlasiu trwają mafijne wojny o kontrolę nad przemysłem tytoniowym. Policja urządza nalot na dziuplę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje interesującą policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Ich więź zacieśnia się po tym, jak główny bohater ratuje jej życie. Kruk pomaga nowopoznanej policjantce rozwiązać sprawę zabójstw rudowłosych kobiet. Nie potrafi znaleźć jednak wspólnego języka z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który prowadził wcześniej śledztwo w sprawie mafijnych interesów na Podlasiu. Wplątanie się w sprawy mafii przynosi Krukowi nie tylko problemy na komendzie, ale także zagraża bezpieczeństwu jego bliskich.

ZOBACZ TEŻ:  Netflix ogłasza 7 nowych seriali oryginalnych osadzonych w Polsce. W tym polski serial fantasy

"Kruk. Czorny Woron nie śpi": Obsada i twórcy

W roli głównej zobaczymy ponownie Michała Żurawskiego. W obsadzie znaleźli się też Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Katarzyna Wajda, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak i Zbigniew Stryj.

Jeśli chodzi o twórców, ekipa 2. sezonu "Kruka" niewiele się zmieniła. Reżyserem jest znów Maciej Pieprzyca ("Jestem mordercą"). Scenariusz, podobnie jak w przypadku 1. sezonu, napisał Jakub Korolczuk. Autorem zdjęć jest Witold Płóciennik, a muzykę napisał Bartosz Chajdecki. Serial jest efektem koprodukcji Opus TV na zlecenie CANAL+.

Zobacz także

"Kruk. Czorny woron nie śpi" - Kiedy premiera?

CANAL+ nie podał wprawdzie dokładnej daty premiery 2. sezonu "Kruka", ogłosił jednak, że nowych odcinków możemy spodziewać się latem 2021. Trafią one zarówno na kanały CANAL+ dostępne przez satelitę i sieci kablowe, jak do serwisu canalplus.com, gdzie wciąż można oglądać cały poprzedni sezon produkcji pt. "Kruk. Szepty słychać po zmroku".

RadioZET.pl/CANAL+