Zamknij

Krzysztof Zakrzewski nie żyje. Aktor lubianych polskich seriali miał 72 lata

18.06.2021 20:22
Krzysztof Zakrzewski
fot. TOMEK ZIELINSKI/East News

Krzysztof Zakrzewski nie żyje. Aktor znany z popularnych polskich seriali zmarł w wieku 72 lat. Wiadomość o śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Krzysztof Zakrzewski nie żyje. Aktor dał się poznać widzom w wielu lubianych polskich serialach. Debiutował na ekranie w serialu "Polskie drogi", pojawił się epizodycznie także w serialach "Dom", "07 zgłoś się", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej", "Klan" oraz "Ekstradycja". Wiadomość o śmierci 72-letniego artysty przekazał w piątek 18 czerwca Związek Artystów Scen Polskich.

- Z żalem i niedowierzaniem żegnamy Krzysztofa Zakrzewskiego - aktora, absolwenta Wydziału Aktorskiego łódzkiej Filmówki. Odszedł po długiej, heroicznej walce. Jeszcze niedawno wydawało się, że zwycięskiej. Niemal przed chwilą Koleżanki i Koledzy wybrali go do Zarządu nowo powstałej Sekcji Dubbingu ZASP. Świetnie wyglądał, wydawało się, że wraca do nas z nową energią, by włączyć się w społeczne działania, a zawodowo wcielić się w kolejne postaci w filmie i dubbingu właśnie. Był wyrazisty, świetnie śpiewał, miał charakterystyczny głos, więc nie dziwi, że w studiach nagraniowych spędził niezliczone godziny. Dzisiaj trudno pogodzić się z myślą, że już się nie zobaczymy. Żegnaj, Krzysiu - czytamy w pożegnaniu aktora.

Zobacz także: Heidi Ferrer nie żyje. Twórczyni "Jeziora marzeń" popełniła samobójstwo po walce z COVID-19

Krzysztof Zakrzewski nie żyje. Aktor miał 72 lata

Krzysztof Zakrzewski nie pracował jedynie na planie. Chętnie realizował się także w studiach nagraniowych, gdzie udzielał głosu wielu znanym postaciom. Dobrze pamiętają go miłośnicy filmów animowanych. Zakrzewski dubbingował postacie w produkcjach, takich jak "Toy Story", "Gdzie jest Nemo?", "Piękna i Bestia" czy "Jak wytresować smoka". Jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych wcieleń był Rubeus Hagrid, któremu udzielił głosu w grze "Harry Potter i więzień Azkabanu". Głos aktora można usłyszeć także w "Teletubisiach".