Zamknij

Lech Gwit nie żyje. Aktor znany z serialu "Pierwsza miłość" miał 84 lata

29.09.2021 14:45
Lech Gwit nie żyje
fot. Bartosz Krupa/East News

Lech Gwit nie żyje. Aktor był znany widzom z seriali "Pierwsza miłość" czy "Plebania". Odszedł w wieku 84 lat. Smutną wiadomość przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Lech Gwit nie żyje. Aktor znany z serialu "Pierwsza miłość" miał 84 lata. Smutna wiadomość została przekazana na profilu na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich. To ogromna strata dla polskiego teatru. Na przestrzeni lat Gwit pojawił się w wielu produkcjach. Kiedy pogrzeb?

Zobacz także:  Medard Plewacki nie żyje. Aktor znany z seriali "Złotopolscy" i "Fala zbrodni" miał 92 lata

Lech Gwit nie żyje. Aktor znany z serialu "Pierwsza miłość" miał 84 lata

Lech Gwit nie żyje. Aktor przyszedł na świat w 1937 roku w Bydgoszczy. Aktorstwo było jego pasją, a swoje życie poświęcił teatrowi. Występował w Teatrze Lalek we Wrocławiu, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Narodowym w Łodzi czy Teatrze Polskim w Poznaniu. Był nie tylko aktorem teatralnym, występował między innymi u Andrzeja Wajdy. Widzowie kojarzą go też z popularnych seriali - "Pierwszej miłości", "Bożej podszewki" czy "Plebanii"

Wśród najbardziej rozpoznawalnych filmów należy wymienić "Pannę Nikt", "Jańcia Wodnika", "Ucieczkę z kina "Wolność"" czy "Komornika". Związek Artystów Scen Polskich pożegnał aktora na swoim profilu na Facebooku.

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Lech Gwit, znakomity aktor teatralny i filmowy, którego pamiętamy z kreacji stworzonych na deskach Lubuskiego Teatru, ale też w filmach Andrzeja Wajdy, Jana Jakuba Kolskiego, Wojciecha Marczewskiego. Debiutował w 1961 roku na scenie Teatru Lalki i Maski Groteska w Krakowie. Później związany był z wieloma teatrami – we Wrocławiu, Kaliszu, Katowicach, Olsztynie, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Legnicy, Radomiu, Poznaniu, Gliwicach, Olsztynie i w Zielonej Górze

Związek Artystów Scen Polskich

Lech Gwit nie żyje. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Znana jest data pogrzebu aktora. Lech Gwit zostanie pochowany w piątek, 1 października 2021 roku o godzinie 12.00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach pod Bydgoszczą.

Zobacz także:  Jon Gregory nie żyje. Twórca filmu "Cztery wesela i pogrzeb" miał 77 lat

RadioZET.pl/Se.pl