Zamknij

Nowa zapowiedź serialu Marvela potwierdza, że Loki jest postacią LGBT [WIDEO]

07.06.2021 12:54
Loki - Tom Hiddleston - kadr z serialu Marvela
fot. Capital Pictures/East News

Czy Loki to postać LGBT? Według najnowszego teasera bohater grany przez Toma Hiddlestona będzie genderfluidowy, podobnie jak w komiksach Mavela.

Do premiery najnowszego serialu Marvel Studios zostało kilka dni. Z tej okazji twórcy zaprezentowali kolejną zapowiedź, która sugeruje to, co od dawna podejrzewali fani. Loki, podobnie jak jego komiksowy odpowiednik, będzie przedstawicielem społeczności LGBT.

Czy Loki jest postacią LGBT? Nowa zapowiedź serialu Marvela nie pozostawia złudzeń

Produkcje Marvela cierpią na przypadłość, która jest charakterystyczna dla wielu hollywoodzkich filmów - brakuje w nich przedstawicieli społeczności LGBT+. Ten stan rzeczy ma się w przyszłości zmienić, począwszy od nadchodzących wielkimi krokami "Eternals", ale okazuje się, że bohaterem wykraczającym poza nieheteronormatywne postrzeganie świata będzie również Loki, którego solowe przygody zadebiutują trochę wcześniej.

Marvel zaprezentował nowy teaser serialu "Loki", w którym potwierdzono, że tytułowy bohater jest genderfluidowy, czyli płynnie przechodzi z jednej płci do drugiej. W jego przypadku chodzi nie tylko o płeć kulturową, ale również biologiczną, ponieważ dzięki swoich mocy, Loki może przybierać dowolne kształty.

Na samym początku zapowiedzi pojawia się kwestionariusz organizacji TVA, która schwytała Lokiego za naruszenie struktury kontinuum czasoprzestrzennego. W rubrykach widzimy podstawowe informacje na temat brata Thora. W punkcie "płeć" widnieje zapis "płynna". To nie pierwszy raz, kiedy potwierdzono genderfluidowość Lokiego. Twórcy filmu "Thor: Ragnarok" przyznając, że grana przez Tessę Thompson Vakyrie jest biseksualna, zdradzili przy okazji, że Loki to przedstawiciel osób płynnych seksualnie. Teaser potwierdził jednak tę kwestię w samym filmowo-serialowym uniwersum.

Fanów komiksów Marvela ten fakt nie powinien dziwić. Zresztą miłośników mitologii nordyckiej też nie. Stan Lee i Jack Kirby tworząc Lokiego silnie inspirowali się podaniami ludów północy, w których Loki często zmienia płeć, a nawet gatunek, do którego przynależy. W komiksach również podjęto ten wątek. Po Ragnarok nie tylko ukradł nowe ciało Lady Sif, przez co przez jakiś czas występował jako Lady Loki, ale również podszył się pod Scarlett Witch.

Nowa wersja Lokiego, który odrodził się jako młody antybohater, a nie jak dotychczas złoczyńca, również jest ukazywany jako postać nieprzynależąca do jednej płci kulturowej bądź biologicznej. Płynnie przechodzi z formy męskiej do żeńskiej, podkreślając, że bogowie Asgardu nie identyfikują się z płciami w ludzkim rozumieniu.

"Loki" - kiedy premiera?

Genderfluidowość Lokiego to nie tylko okazja do świętowania z powodu kolejnej postaci LGBT w kinowym uniwersum Marvela, ale również powód do radości z innej przyczyny. Oznacza to, że w serialu zobaczymy Lady Loki, w którą według plotek ma się wcielić Sophia Di Martino. W tytułowej roli zobaczymy oczywiście Toma Hiddlestona. Towarzyszyć mu będzie Owen Wilson, który zagrał  Mobiusa M. Mobiusa - jednego z agentów TVA. Premiera serialu została wyznaczona na 9 czerwca 2021 roku. "Loki" trafi na platformę Disney+. Usługa nadal nie jest dostępna w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Marvel Studios/Twitter