Zamknij

"Loki" - czy powstanie spin-off serialu Marvela? Marzy o tym jeden z gwiazdorów hitu Disney+

13.07.2021 13:56
Loki - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Richard E. Grant uważa, że Marvel Studios powinno powołać do życia spin-off serialu "Loki", który opowiadałby o losach jego postaci. Czy pomysł ujrzy światło dzienne?

Serial "Loki" powoli zmierza do końca. Czy sukces produkcji Marvel Studios sprawi, że hit doczeka się spin-offu? Tego chciałby Richard E. Grant - odtwórca jednego z wariantów tytułowego bohatera.

"Loki" - spin-off serialu ze starym Lokim i Crokim?

W piątym odcinku "Lokiego" mieliśmy okazję poznać całą masę alternatywnych wersji brata Thora, w tym jednej granej również przez Toma Hiddlestona. Show skradli jednak Chełpliwy Loki (DeObia Oparei), Kid Loki (Jack Veal), Klasyczny Loki (Richard E. Grant) i Loki aligator, nazywany pieszczotliwie przez fanów Crokim.

Znany z takich seriali jak "Gra o tron" czy "Doktor Who" oraz filmów "Star Wars" i "Logan", Grant w rozmowie z portalem Collider opowiedział o swojej pracy na planie "Lokiego". Nominowany do Oscara aktor zagrał starszą wersję boga kłamstw, który postanowił skończyć z przebiegłymi sztuczkami. Wizualnie przypominał natomiast klasyczną wersję komiksowego pierwowzoru Lokiego. Grant skomentował swój serialowy kostium.

Przysłali mi projekt kostiumu z moją twarzą. Był to klasyczny Loki z rysunków Jacka Kirby'ego z lat 60. i był to fantastyczny strój ze sztucznymi mięśniami. Jak widzisz, urodziłem się bez mięśni. Kiedy dotarłem do Atlanty i powiedziałem: "No to gdzie jest ten kostium z mięśniami, w który wskoczę, zanim założę zielone rajstopy?", powiedzieli mi: "Jaki kostium z mięśniami?". A ja na to: "Taki jak na rysunkach". Odpowiedzieli: "Nie. Nie mamy takiego dla ciebie", a ja na to: "Ale, nie mam żadnych mięśni, żeby wypełnić ten strój". Ale oni powiedzieli: "Oj, nie martw się o to", a ja na to: Właśnie, że się o to martwię". I nadal tak jest. I nadal narzekam, bo chciałem mieć te mięśnie.

Grant znany z wielu ról w seriach science fiction został zapytany, czy jest jeszcze jakiś tytuł, w którym chciałby wystąpić. Aktor zażartował, że ma pewien pomysł.

Klasyczny stary Loki z mięśniami i Alligator-kropka-com - podserial pod-pod-serialu. To jest to, czego chce.

Chociaż aktor ewidentnie nie mówił poważnie, ale zapewne znalazłoby się duże grono fanów, którzy z chęcią zobaczyłoby losy alternatywnych wersji Lokiego - szczególnie Klasycznego Lokiego i Crokiego, którzy stali się niezwykle popularni wśród widzów serialu Marvela.

"Loki" - kiedy premiera finału?

Czy kiedykolwiek twórcy Marvela zdecydują się na spin-off "Lokiego"? Na razie trudno powiedzieć. Pewne jest jedno. Przed nami ostatni odcinek "Lokiego", który trafi na Disney+ już 14 lipca 2021 roku. W serialu w rolach głównych wystąpili Tom Hiddleston, Owen Wilson, Sophia Di Martino, Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Tara Strong, Eugene Cordero, Sasha Lane, Richard E. Grant oraz Jack Veal. Platforma nadal nie jest obecna w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Collider