Zamknij

"Lucyfer": jak pandemia wpłynęła na zakończenie serialu? Twórcy podali szczegóły

08.04.2021 15:18
Lucyfer
fot. Materiały prasowe Netflix

"Lucyfer" to serial, który można oglądać na Netflixie. Produkcja mocno odczuła skutki pandemii koronawirusa. Jeden z twórców serialu wyznał, że szerząca się choroba miała wpływ na zakończenie sezonu. Jak pierwotnie miało ono wyglądać? Zdradzamy poniżej.

"Lucyfer": jak pandemia wpłynęła na zakończenie serialu? Nie ma co ukrywać, że pojawienie się koronawirusa na dobre zmieniło wiele w branży filmowej. Niektóre produkcje nie przetrwały próby czasu, inne doczekały się nowych zakończeń, dostosowanych do aktualnych realiów. Jednym z takich seriali jest właśnie uwielbiany przez widzów "Lucyfer".

Zobacz także: Seriale podobne do "Lucyfera" Netflixa. 5 produkcji, które warto zobaczyć [LISTA]

"Lucyfer": jak pandemia wpłynęła na zakończenie serialu? Twórcy podali szczegóły

"Lucyfer" to jedna z najpopularniejszych produkcji ostatnich lat. W ostatnim czasie serial był jednak w dużych tarapatach - wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa. Przypominamy, że druga część piątego sezonu niebawem zadebiutuje na Netflixie, jednak trwają już prace nad finałowym, szóstym sezonem. Joe Henderson, jeden z showrunnerów produkcji, przyznał w rozmowie z "World Balloon", że trzeba było wprowadzić zmiany w fabule serialu. 

Problem polegał przede wszystkim na tym, że twórcy musieli dostosować się na planie do obecnego reżimu sanitarnego. 

Duża część tego dotyczyła tego, jak pisać, by dostosować się do ograniczeń i zrobić z tego mocną stronę. To zmusiło nas do większego zagłębienia się w dynamikę relacji między postaciami. Pozwoliło nam to pochwalić się tym, jak bardzo dobrzy są nasi aktorzy. Sytuacja miała bardzo duży wpływ na fabułę, ale jednocześnie to dokładnie ta sama historia, którą chcieliśmy opowiedzieć.

Joe Henderson

Showrunner wyznał, że w dużej mierze trzeba było zrezygnować z wszelkiego rodzaju konfliktów, a zatem bójek. 

"Lucyfer": gdzie oglądać serial?

Serial "Lucyfer" jest dostępny na Netflixie. To właśnie na tej platformie użytkownicy mogą znaleźć wszystkie dotychczasowe odcinki i to na Netflixie będą się pojawiać nowe epizody.

Zobacz także: Jodie Turner-Smith zrezygnowała z roli w prequelu "Wiedźmina", która budziła kontrowersje

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Telemagazyn.pl