Zamknij

"Ludzie i bogowie" odcinek 12 – STRESZCZENIE. Powrót konfidenta [29.11]

16.11.2020 13:39
"Ludzie i bogowie" odcinek 12 – STRESZCZENIE. Powrót konfidenta [29.11]
fot. Bartosz KRUPA/East News

„Ludzie i bogowie” to nowy historyczny serial Telewizji Polskiej, który szturmem zaskarbił sobie serca polskich widzów. Kolejne odcinki zaskakują zwrotami akcji oraz interesującym oddanie realiów wojennych. Wiemy już, co wydarzy się w najbliższym odcinku. Gdzie i kiedy oglądać 12, odcinek serialu „Ludzie i Bogowie”?

„Ludzie i bogowie”, odcinek 12 – STRESZCZENIE. Co się wydarzy w kolejnym odcinku serialu "Ludzie i Bogowie"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 12. odcinek serialu "Ludzie i bogowie" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

Zobacz także

„Ludzie i bogowie”, odcinek 12 – streszczenie odcinka

Streszczenie 12. odcinka serialu „Ludzie i bogowie” prezentuje się następująco: 

Dager, załamany po nieudanej próbie odbicia Onyksa z więzienia, od trzech dni nie robi nic ponad picie z dawnym kompanem z marynarki, Kukiem. Alkohol nie koi jednak jego rozżalenia.

W tym samym czasie matka Onyksa poszukuje kolejnych sposobów na odbicie syna. Pomoc może przynieść aptekarz Schreder,. Umawia ją z tajemniczym człowiekiem, który może pomóc jej wykupić syna z Pawiaka. Niestety, okazuje się, że tym mężczyzną jest Zaręba, konfident, który oszukał aptekarza, by ten przekazał mu dane osobowe matki i siostry osadzonego. Teraz kobiety muszą uciekać.

Sam Zaręba zaś nawiązuje kontakt z Kulińską, żoną pułkownika, obiecując jej pomoc w uwolnieniu męża z obozu. Zdesperowana kobieta zgadza się na wszystko, byle pomóc ukochanemu. Okazuje się, że cena jest wysoka. Kulińska ułatwia bowiem gestapo aresztowanie polskich oficerów.

W związku z tym zapada na nią wyrok, złożony przez przedstawicieli polskiego państwa podziemnego. Dager, Wilk i Żbik zostają wysłani, by rozprawić się z kobietą. Dzięki pomocy Kariny dostają się do mieszkania pułkownikowej. Zanim podsuną jej szklankę z cyjankiem, odczytują decyzję, którą przygotowano w jej sprawie.

Gdy misja zostaje wykonana, oddział „Pazur” udaje się do szulerni na Brzeskiej, by pozbyć się konfidenta Zaręby.

 „Ludzie i bogowie”, odcinek 12– gdzie i kiedy oglądać?

12. odcinek serialu „Ludzie i bogowie”, zatytułowany „Powrót konfidenta” dostępny będzie na antenie TVP1 już w niedzielę 29 listopada października o godzinie 20.15. Nowe odcinki są też dostępne na platformie streamingowej VOD.TVP.PL.

Czytaj także: "The Crown 4" odsłania wielką tajemnicę rodziny królewskiej. Szokująca historia kuzynek Elżbiety II.

 

Źródło: Radiozet.pl/Telaman.pl/Telemagazyn.pl