Zamknij

"Ludzie i bogowie" odcinek 13 – STRESZCZENIE. Dramatyczny finał [06.12]

23.11.2020 14:29
Jacek Knap "Onyks"
fot. Mateusz Jagielski/East News

„Ludzie i bogowie” to nowy historyczny serial Telewizji Polskiej, który szturmem zaskarbił sobie serca polskich widzów. Kolejne odcinki zaskakują zwrotami akcji oraz interesującym oddanie realiów wojennych. Wiemy już, co wydarzy się w najbliższym odcinku. Gdzie i kiedy oglądać 13., finałowy odcinek serialu „Ludzie i Bogowie”?

„Ludzie i bogowie”, odcinek 13 – STRESZCZENIE. Co się wydarzy w kolejnym, ostatnim odcinku serialu " Ludzie i Bogowie"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 13., finałowy odcinek serialu "Ludzie i bogowie" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

Zobacz także

„Ludzie i bogowie”, odcinek 13 – streszczenie odcinka

Streszczenie 13. odcinka serialu „Ludzie i bogowie” prezentuje się następująco: 

Adler okazuje się konfidentem. Ostoja widzi, jak mężczyzna przekazuje dane porucznika Szczepana do Gestapo. Członkowie podziemia ni emją już wątpliwości, że mężczyzna współpracuje z Niemcami. Oddział „Pazur” dostaje za zadanie zabić Adlera. Dager, Zimny i Karina chcą skorzystać z pomocy Róży. Podczas spotkania w „Akwarium”, uwagę Zaręby zwraca uwagę Róża. Konfident wychodzi za nią z lokalu i każe zatrzymać ją przechodzącemu patrolowi. Dziewczyna trafia na Pawiak. W tym samym czasie w lokalu dochodzi do strzelaniny.

Luft dowiaduje się, że syn jego i Zosi nie żyje. Jest załamany. Wkrótce także kobieta otrzyma straszną wiadomość.

Niemcy chcą jeszcze raz przesłuchać Onyksa. Zander zamierza zabrać więźnia z więzienia na przesłuchanie. Bürkl nie może się na to zgodzić – w końcu wziął już pieniądze za jego uwolnienie. Sytuaca jest niestety na tyle dramatyczna, że Onyks, wiedząc, że nie przetrwa kolejnego drastycznego przesłuchania, decyduje się na krok ostateczny – odbiera sobie życie.

Józef oznajmia Dagerowi, że jego przyjaciel popełnił samobójstwo. Podejrzewa, że Onyks wziął cyjanek. Dager spotyka się z Zosią i przekazuje jej straszną wiadomość. Oznajmia też, że planuje uśmiercić Lufta. Dziewczyna decyduje się pomóc i bierze sprawy w swoje ręce.

Gdy Bronka dowiaduje się o śmierci Onyksa, jest zdruzgotana. Sama decyduje się na desperacki krok.

Oddział organizuje symboliczny pogrzeb Onyksa, koło podchorążówki. W trakcie uroczystości Józef odznacza żołnierzy oddziału „Pazur”.

„Ludzie i bogowie”, odcinek 13 – gdzie i kiedy oglądać?

13. odcinek serialu „Ludzie i bogowie”, zatytułowany „Odwet” dostępny będzie na antenie TVP1 już w niedzielę 6 grudnia o godzinie 20.15.  Dotychczasowe odcinki serialu dostępne są także na platformie streamingowej VOD.TVP.PL.

Zobacz także

Czytaj także:  Król - wszystko, co musicie wiedzieć o głośnym serialu Canal+

Źródło: Radiozet.pl/Telaman.pl/Telemagazyn.pl