Zamknij

M jak miłość: Ilona Łepkowska w mocnych słowach o błędach w serialu

Roksana Orlicka
17.04.2020 13:57
Ilona Łepkowska ostro o serialu "M jak miłość"
fot. Matuesz Jagielski/ East News

"M jak miłość" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Jest emitowany na antenie Telewizji Polskiej od 20 lat. Ilona Łepkowska wypowiedziała się na temat obecnej fabuły serialu.

M jak miłość: Ilona Łepkowska w mocnych słowach o błędach w serialu. Gdy 20 lat na antenie TVP2 pojawił się serial "M jak miłość", jego fabuła była powiązana z rodziną Mostowiaków. Obecnie scenarzyści coraz bardziej o tym zapominają. Nie podoba się to pomysłodawczyni serialu, Ilonie Łepkowskiej.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

M jak miłość: Ilona Łepkowska w mocnych słowach o serialu

Ilona Łepkowska przez wiele lat odpowiadała za scenariusz serialu "M jak miłość". Obecnie nie jest zadowolona z tego, jak wygląda fabuła produkcji. Nowe odcinki opowiadają o młodych bohaterach, nie są oni spokrewnieni z rodziną z Grabiny. To nie tak, że rodzina Mostowiaków w ogóle nie pojawia się w serialu - śledzimy losy Mateusza (Krystian Domagała), syna Marka (Kacper Kuszewski) i Hanki (Małgorzata Kożuchowska). Rzadziej pojawia się Marta (Dominika Ostałowska) czy Basia (Teresa Lipowska).

Ilona Łepkowska w rozmowie z "Faktem" powiedziała, że brakuje jej w serialu Mostowiaków i uważa to za błąd scenarzystów. 

Widownia TVP jest widownią starszą wiekowo, trochę bardziej tradycyjną, a mniej nowoczesną i przebojową. A tam teraz są głównie wątki młodych osób. Ci starsi powinni mieć swoje sceny do zagrania jak np. własne problemy. To przecież można wymyślić i dobrze napisać – powiedziała Ilona Łepkowska.

Co więcej, Łepkowska zauważyła, że scenarzyści nie poświęcają wystarczająco dużo czasu Basi, czyli babci Mostowiaków. 

Odejście Witka Pyrkosza bardzo osłabiło starszą generację. Trzeba jeszcze wykorzystać potencjał Teresy Lipowskiej. To był błąd, jak ona zniknęła, nawet nie na drugi, ale na czwarty czy piąty plan - zauważyła.

Była scenarzystka "M jak miłość" wyznała także, że miała żal do Małgorzaty Kożuchowskiej, że nie poinformowała jej bezpośrednio o odejściu z serialu. Zapewniła jednak, że nie chowa do niej urazy.

Przypominamy, że serial "M jak miłość" jest emitowany na antenie TVP2 dwa razy w tygodniu - w poniedziałki oraz we wtorki.

Zobacz także: Pierwsza miłość: popularny serial znika z anteny Polsatu. Kiedy ostatni odcinek?

Zagłosuj

Oglądasz serial "M jak miłość"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Fakt.pl/RO