Zamknij

Mija 20 lat od pierwszego klapsa na planie "M jak miłość". Jak wyglądał premierowy odcinek?

25.08.2020 09:48
Kacper Kuszewski i Krystian Domagała
fot. Jerzy Stalega/Tricolors/East News

"M jak miłość" to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich telenoweli. Serial jest emitowany od 2000 roku. Dokładnie 20 lat temu padł pierwszy klaps na planie. Jak wyglądał premierowy odcinek "M jak miłość"?

"M jak miłość" rozpoczęło swoją historię 20 lat temu. Popularna telenowela jest emitowana aż do dzisiaj, do tego ma wielu fanów, którzy nie mogą się doczekać powakacyjnych odcinków. Z założenia miała być to opowieść o losach rodziny Mostowiaków. Obecnie fabułę poszerzono o bohaterów, którzy nie są związani z tym rodem. Przypominamy, jak wyglądał pierwszy odcinek "M jak miłość" i o czym opowiadał. Szczegóły poniżej.

Zobacz także: Aktorzy "M jak miłość" - zobacz, jak zmieniali się przez 20 lat 

"M jak miłość": mija 20 lat od pierwszego klapsa na planie. Jak wyglądał pierwszy odcinek?

Serial "M jak miłość" jest emitowany w Telewizji Polskiej dwa razy w tygodniu. Pomimo że jest wyświetlany od dwóch dekad, to nie traci na popularności. Tysiące widzów śledzą losy rodziny Mostowiaków i młodszego pokolenia. Serial od dawna nie przedstawia cukierkowych wątków. W "M jak miłość" bohaterowie borykają się z różnymi problemami - w związkach, rodzinach czy w pracy. Być może dlatego są tak bliscy widzom. Choć trudno w to uwierzyć, to właśnie mija 20 lat od pierwszego klapsa na planie serialu "M jak miłość".

Na początku historii Barbara (Teresa Lipowska) i Lucjan (Witold Pyrkosz) świętowali rocznicę ślubu. Marek (Kacper Kuszewski) wrócił do Polski z Niemiec i w oko wpadła mu kelnerka Hania (Małgorzata Kożuchowska). Natomiast Marta (Dominika Ostałowska) świetnie radziła sobie z samotnym wychowywaniem dziecka, a Małgosia (Joanna Koroniewska) musiała zmienić plany związane ze studiami.

Pamiętasz, co się wydarzyło w premierowym odcinku? Poniżej można znaleźć archiwalne nagrania i opis fabuły.

"M jak miłość", odcinek 1: O czym opowiadał pierwszy epizod?

1. odcinek serialu "M jak miłość" został wyemitowany 4 listopada 2000 roku. W epizodzie z okazji rocznicy ślubu Lucjana i Barbary cała rodzina spotkała się w Grabinie. W pierwszej scenie dowiadujemy się, że seniorzy są właścicielami sadów.

Do tego mają czworo dzieci: Maria mieszka z synami i mężem w Gródku. Nastoletni bracia bardzo się od siebie różnią.

Marta jest sędzią w Warszawie i wciąż rozwija swoją karierę, a do tego samotnie wychowuje syna Łukasza. Gosia i Marek dopiero wkraczają w dorosłe życie, ale niekoniecznie potrafią się odnaleźć w nowej sytuacji.

Poniżej można także zobaczyć, jak zmieniła się czołówka serialu "M jak miłość".

"M jak miłość" po wakacjach. Kiedy emisja?

Serial "M jak miłość" wróci na antenę Telewizji Polskiej we wrześniu. Pierwszy odcinek po wakacjach zostanie wyemitowany we wtorek, 8 września 2020 roku. Emisja tradycyjnie o godzinie 20:55 w TVP2. Następnie "M jak miłość" będzie można oglądać co poniedziałek i wtorek. 

Zobacz także: "M jak miłość" po wakacjach: Anka opowie Magdzie o uczuciach do jej męża 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl