Zamknij

Stefan Golaszewski stworzy serial z gwiazdorem "Gry o tron". O czym będzie "Marriage"?

24.09.2021 10:04
Gra o tron - Sean Bean - kadr z serialu HBO
fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Sean Bean i Nicola Walker zagrają w nowym serialu BBC One, za który odpowie Stefan Golaszewski. O czym będzie "Marriage"?

Stefan Golaszewski - polsko-brytyjski scenarzysta, reżyser i aktor powoła do życia serial dla stacji BBC One zatytułowany "Marriage". W rolach głównych wystąpią Sean Bean i Nicola Walker.

"Marriage": Sean Bean i Nicola Walker w serialu Stefana Golaszewskiego

Golaszewski zasłynął nagrodą BAFTA za serial komediowy "Him & Her" z Russellem Tovey'em i Sarah Solemani w rolach głównych oraz sitcomem "Mum" z Lesley Manville i Peterem Mullanem. Obecnie pracuje nad mniej zabawną historią. 

Jak podaje Deadline, Golaszewski odpowie za czteroodcinkowy dramat "Marriage". Gwiazdami serialu będą znany z "Gry o tron" i "Władcy Pierścieni" Sean Bean oraz Nicola Walker, która wcielała się w główną rolę w serialu "Niezapomniane". "Marriage" opowie o tytułowym małżeństwie Iana (Bean) i Emmy (Walker). Para analizuje wzloty i upadki swojego 30-letniego związku. Widzowie serialu zobaczą, jak bohaterowie zmagają się z niepewnością, dwuznacznością, nadziejami i lękami, które są częścią wszystkich małżeństw. Serial zbada również wady i zalety długotrwałej, intymnej relacji.

Za produkcję serialu z ramienia BBC One i BBC iPlayer odpowiedzą firmy The Forge i The Money Men. Producentami wykonawczymi zostali natomiast Tommy Bulfin, Beth Willis i George Faber oraz Richard Laxton, a także sam Golaszewski. Za dystrybucję światową serialu odpowie firma All3Media International.

"Marriage": kiedy premiera serialu?

Na razie "Marriage" jest na wczesnym etapie prac. Trudno więc przewidywać, kiedy serial trafi na antenę BBC One. Nie podano też pozostałych członków obsady nadchodzącej produkcji. Fani Bana i Walker muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

RadioZET.pl/Deadline