Zamknij

Matthew Fox wraca na ekran po 10 latach. Jak wygląda teraz gwiazdor "Zagubionych"?

21.09.2021 16:47
Matthew Fox wraca na ekran po 10 latach. Jak wygląda teraz gwiazdor "Zagubionych"?
fot. ABC/Splash News/East News

Matthew Fox w latach 2004-2010 wcielał się w postać Jacka w serialu "Zagubieni". Teraz powraca na ekrany po 10 latach przerwy. Jak wygląda, w czym zagra i w kogo się wcieli?

Matthew Fox powraca na ekrany! Gwiazdor "Zagubionych" - serialu, który ponad 15 lat temu zrewolucjonizował telewizję - wystąpi w nowej produkcji platformy Peacock. Zagra główną rolę w serialu limitowanym "Last Light".

Matthew Fox z "Losta" wraca na ekran. Jak wygląda po 10 latach? [ZDJĘCIE]

Kto nie pamięta dr Jacka Shepharda z serialu "Lost", ten prawdopodobnie nie miał telewizora w pierwszej dekadzie XXI wieku. Lekarz o dobrym sercu i skłonności do częstego płaczu, który bardzo szybko przejął rolę lidera wśród rozbitków, przez wszystkie sześć sezonów serialu miał właśnie twarz Matthew Foxa. Po zakończeniu serialu gwiazdor zagrał kilka drobnych ról, po czym zrobił sobie dość długą przerwę od aktorstwa. Teraz - po raz pierwszy od finału "Zagubionych" - znów pojawi się na małym ekranie.

Matthew Fox w serialu "Last Light". W kogo się wcieli?

Matthew Fox zagra główną rolę w serialu limitowanym "Last Light". Będzie to ekranizacja powieści Alexa Scarrowa o tym samym tytule. Jej fabuła skupia się na inżynierze petrochemii oraz kochającym mężu i ojcu, Andym Nielsonie, który przebywając na delegacji na Bliskim Wschodzie orientuje się, że światowa podaż ropy została ograniczona, co może doprowadzić społeczeństwo do chaosu. Oddzielony od swojej rodziny, gdy sytuacja pogarsza się z dnia na dzień, jest gotów poświęcić wszystko, by ponownie połączyć się z bliskimi.

Zdjęcia do tego pięcioodcinkowego serialu będą odbywały się w Pradze. Za produkcję odpowiadają MGM International TV Productions i Nordic Entertainment Group’s Viaplay. Fox jest jednym z producentów wykonawczych serialu. Patrick Massett i John Zinman ("Czarna lista") są odpowiedzialni za adaptację książki Scarrowa i będą pełnili role showrunnerów. Reżyseruje Dennie Gordon ("Jack Ryan"), który również jest producentem wykonawczym. Data premiery "Last Light" nie została jeszcze ogłoszona.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter