Zamknij

Michael Tylo nie żyje. Aktor z "Mody na sukces" i "Żaru młodości" miał 73 lata

01.10.2021 07:39
Guiding Light - Lisa Brown, Michael Tylo - kadr z serialu
fot. CBS/Materiały prasowe

Zmarł Michael Tylo - amerykański aktor, który zasłynął swoimi rolami w operach mydlanych, takich jak "Moda na sukces", "Żar młodości", czy "Szpital miejski". Odszedł w wieku 73 lat.

28 września 2021 roku w Henderson w stanie Nevada zmarł Michael Tylo. Był amerykańskim aktorem znanym z licznych ról w operach mydlanych. Co było przyczyną jego śmierci?

Michael Tylo nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci Michaela Tylo w oficjalnym oświadczeniu poinformowała Nancy Uscher - dziekan Kolegium Sztuk Pięknych University of Nevada, gdzie aktor wykładał jako nauczyciel akademicki.

Michael Tylo był pięknym i opiekuńczym człowiekiem. Był wzorowym przyjacielem, kolegą, nauczycielem i artystą. Miał bardzo wybitną i bogatą karierę, ale z pokorą podchodził do swoich osiągnięć. Bardzo kochał swoją rodzinę i prowadził radosne życie i opuścił nas zdecydowanie za wcześnie. Będziemy za nim bardzo tęsknić, ale czujemy głęboką wdzięczność za wszystko, co Michael wniósł do Kolegium Sztuk Pięknych, UNLV i całego świata.

Nie podano przyczyny śmierci. Wiadomo, że Tylo przed zgonem chorował.

Michael Tylo urodził się 16 października 1948 roku w Detroit w stanie Michigan. Do świata oper mydlanych wszedł w roku 1980, epizodycznym występem w serialu "Inny świat". W 1981 roku rozpoczął swoją trzyletnią przygodę z serialem "Guiding Light", w którym wcielał się w doktora Quintona Chamberlaina. Bohater związał się z Nolą Reardon graną przez Lisę Brown i wkrótce para stała się niezwykle popularna wśród widzów, zapewniając Tylo rozpoznawalność. Aktor powrócił na krótki czas do roli w 1996 roku.

Inną ważną produkcją w dorobku Tylo był udział w serialu "Wszystkie moje dzieci", w którym grał u boku Susan Lucci. Pod koniec lat 80. występował w takich tytułach jak "Na południe od Brazos", "A Man Called Hawk", czy "Szpital miejski". W 1990 roku dołączył do obsady serialu "Zorro", a dwa lata później zadebiutował w operze mydlanej "Żar młodości". Grał również w takich produkcjach jak "Napisała: Morderstwo", "Gabriel's Fire", czy "Mike Hammer, Private Eye". W roku 2000 wystąpił w kilku odcinkach "Mody na sukces", wcielając się w postać Shermana Gale'a. Rok później zagrał w serialu komediowym "Świat nonsensów u Stevensów". W 2003 roku przyjął posadę nauczyciela akademickiego na UNLV. Prowadził zajęcia filmowe i teatralne. Z czasem został asystentem dziekana, ucząc aktorstwa.

Tylo był trzykrotnie żonaty. Wraz z drugą żoną, aktorką Hunter Tylo, doczekał się trójki dzieci: Michaela Edwarda Tylo II, Izabella Gabrielle i Katyi Ariel. W 2007 roku 19-letni syn aktora utopił się w basenie. W 2010 roku poślubił swoją trzecią żonę - Rachelle, z którą miał córkę Kollette.

RadioZET.pl/Deadline