Zamknij

Michaela Coel stworzy nowy serial dla BBC, który może „mieć elementy” jej hitu „Mogę Cię zniszczyć”

21.05.2021 16:33
Mogę Cię zniszyczć - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO

„Mogę cię zniszczyć” to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Teraz jego twórczyni – Michael Coel podpisała kontrakt na kolejną produkcją stworzoną dla BBC. O czym opowie?

Michael Coel to brytyjska scenarzystka i aktorka, najlepiej znana z hitu „Mogę Cię zniszczyć”, który szturmem zawojował listy najlepszych serialu 2020 roku. Produkcja trafiła także do naszego zestawienia najlepszych produkcji ubiegłego roku oraz redakcyjnej listy najlepszych seriali wszechczasów Teraz portal Deadline ogłosił, że Michaela Coel powróci do współpracy z BBC i stworzy nowy serial, który może mieć punkty styczne z jej hitową produkcją.

Nowy serial Michaeli Coel – producenci o nowej współpracy 

Piers Wenger, jeden z szefów działu programowego BBC podczas wydarzenia branżowego, przedstawiającego nowe projekty, w następujących słowach wypowiedział się o nowym serialu:

„Wszystko jest tak naprawdę w głowie Michaeli. Jest zbyt wcześnie, by mówić o jakichkolwiek szczegółach, ale chciałem poinformować fanów „Mogę cię zniszczyć”, że wkrótce dostaną nowy serial. Czy nowa produkcja będzie miała jakiś związek z tamtym serialem, to już należy do decyzji Michaeli. Biorąc jednak pod uwagę, że można znaleźć związek między „Chewing Gum”, jej poprzednim serialem  a „I May Destroy You” – wyraźnie widać podobny proces myślowy, mogę zakładać, że w nowym serialu dostaniemy elementy hitu Coel” – zdradził mężczyzna.

„Mogę cię zniszczyć” – zwiastun

Nowy serial owiany jest na razie tak dużą tajemnicą, że zamiast opowieści o produkcji, przypomnimy zwiastun doskonałego „I May Destroy You” – serialu o kobiecie, która po grubo zakrapianej imprezie, orientuje się, że została wykorzystana seksualnie. Teraz próbuje odcyfrować przebieg wydarzeń i dojść do prawdy feralnego wieczoru. Serial w doskonały, piekielnie wiarygodny i dosadny sposób podejmuje temat wykorzystania seksualnego, tworząc produkcję, którą odczuwa się całym sobą. Wybitna robota!

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  Czy odcinek specjalny "Przyjaciół" dostępny będzie w Polsce? Gdzie go obejrzeć? Sprawdziliśmy!