Zamknij

Michał Milowicz zarażony koronawirusem. Co dalej z pracami na planie serialu „Święty“?

26.10.2020 09:59
Michał Milowicz zarażony koronawirusem. Co dalej z pracami na planie serialu „Święty“?
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Michał Milowicz, gwiazda polskiego kina, najszerzej znana dzięki swoim rolom w filmach komediowych z lat 90., poinformował, że ma koronawirusa. Obecnie aktor gra w popularnym serialu TV4 „Święty”. Jak diagnoza wpłynie na prace na planie?

Michał Milowicz to polski aktor i piosenkarz filmowy, serialowy i teatralny, którego najlepiej znamy z ról w takich filmach, jak „ Chłopaki nie płaczą”, „Poranek Kojota”, „Młode wilki”, czy „Kiler-ów 2-óch”. W zeszłym roku Milowicz zaprezentował się z nowej strony – jako reżyser filmowy. Jego „ Futro z misia”, stylizowane na komedie z końca XX wieku, podzieliło jednak widzów i krytyków, którzy zauważyli że jest to dzieło z zupełnie innej epoki. W ostatnim czasie Milowicz gra także w popularnym serialu TV4 „ Święty”.

Michał Milowicz ma koronawirusa

Pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, aktor podzielił się w swoich mediach społecznościowych w weekend 24-25 października. Z wpisu wynika, że mężczyzna już od kilku dni zadokował się w domu, walcząc z uporczywym bólem pleców.

"Kochani, niczym Thor ostatnio budowałem swoją tężyznę i wytrzymałość, trenując dwa razy dziennie i to nie żart, jednak pomimo wytrzymałości i odporności, której nabrałem i mnie Covid-19 nie ominął, dzisiaj otrzymałem pozytywny wynik z laboratorium.

Trzecią dobę zastygam w domu, próbując poskromić ból pleców i wszelkie inne niedogodności i dyskomforty, uprzykrzające mocno funkcjonowanie pod każdym względem."

Porównanie do Thora, słynnej postaci Marvel Cinematic Universe, w którą z brawurą i werwą wciela się Chris Hemsworth, które pojawia się we wpisie polskiego aktora, jest zupełnie nieprzypadkowe. Wynika ono bezpośrednio z pewnego krótkiego filmiku, wrzuconego jakiś czas temu do sieci, w którym autor użył technologii deep-fake i podmienił twarze oryginalnych aktorów facjatami polskich aktorów, aby stworzyć polską wersję „ Avengers”. 

W dalszej części wpisu mężczyzna pisze słowa przestrogi i przypomina, by nie bagatelizować siły rażenia wirusa.

"Piszę to nie po to, żeby się nade mną użalać bo zwalczę to choróbsko, ale aby wszystkich poprosić abyście naprawdę nie bagatelizowali tego wszystkiego co się dzieje, bo każdy z nas pragnie być nieustraszonym bohaterem, który jednak też miewa swoje słabe strony. Zdrowia, słońca w sercu i rozwagi dla Was" – napisał w poście na Instagramie.

Michał Milowicz ma koronawirusa. Jak wpłynie to na plany serialu „ Święty”? 

W ostatnim czasie Milowicz gra rolę Krzysztofa Kordasa, szemranego biznesmena w niezwykle popularnym serialu telewizji TV4 „Święty”. Jest to kontynuacja losów jednego z bohaterów dobrze przyjętego serialu Policjantki i policjanci”, pokazujące uroki życia w małym polskim miasteczku. Perypetie bohaterów, emitowane od poniedziałku do piątku przyciągają przed telewizory ponad milionową, oddaną rzeszę fanów. Jak teraz diagnoza aktora wpłynie na prace na planie serialu?

Wszystko wskazuje na to, że kwarantanna aktora nie będzie miała wpływu na prace na planie i emisję odcinków serialu. Po pierwsze – dlatego, że TV4 nakręciła drugi sezon produkcji ze sporym wyprzedzeniem, więc obecnie posiada duży zapas gotowych odcinków. Po drugie – postać Kordasa nie pojawia się w każdym epizodzie produkcji, dlatego jego ew. „zniknięcie” na parę odcinków, nie byłoby niczym zaskakującym. Prace powinny więc trwać zgodnie z planem.

Michał Milowicz jako Thor. Zobacz zabawną przeróbkę "Avengers"

Krótki filmik, prezentujący Michała Milowicza jako Thora w filmach z serii Marvel Cinematic Universe pojawił się w Internecie już jakiś czas temu. Ostatnio efektami prac Internautów podzielił się sam aktor za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Efekt jest zaskakujący.

Czytaj także:  "Opowieść podręcznej" dla każdego? Pojawiła się petycja o odblokowanie dostępu do serialu.