Zamknij

Mikołaj Muller nie żyje. Kolejna śmierć w obsadzie serialu "Świat według Kiepskich"

02.04.2021 08:12
Mikołaj Muller nie żyje
fot. Shutterstock

Mikołaj Müller nie żyje. Aktor miał 77 lat. Jest to kolejna strata w obsadzie serialu "Świat według Kiepskich". Widzowie mogą go kojarzyć z sylwestrowego odcinka sprzed lat. Smutną wiadomość przekazał przyjaciel aktora. 

Mikołaj Müller nie żyje. Aktor miał 77 lat. Informacja o jego śmierci pojawiła się w mediach na początku kwietnia, jednak aktor odszedł 19 marca 2021 roku w Karczewie pod Warszawą. 31 marca odbył się pogrzeb. To kolejna strata w obsadzie "Świata według Kiepskich". Widzowie mogą go kojarzyć z sylwestrowego odcinka serialu z 2009 roku.

Zobacz także: Jarosław Szczepaniak nie żyje. Grał w serialach "Ojciec Mateusz", "Klan" i "Barwy szczęścia"

Mikołaj Müller nie żyje. Kolejna śmierć w obsadzie serialu "Świat według Kiepskich"

Mikołaj Müller urodził się 22 lipca 1944 roku w Zwickau. Przez lata był związany z wieloma teatrami, m.in. Teatrem Lalki i Aktora "Marcinek" w Poznaniu, Teatrem Polskim w Szczecinie, Filharmonią Szczecińską czy Teatrem Muzycznym w Szczecinie. W latach 80. występował też w Niemczech.

Przez wiele lat był artystą Teatru "Lalka" i Baj w Warszawie. Przez kilka lat był aktorem warszawskiego Teatru Żydowskiego. Aktor pojawiał się też na srebrnym ekranie - widzowie mogą go kojarzyć z takich seriali jak: "Świat według Kiepskich", "Plebania" czy "Tylko miłość".

Był człowiekiem wielu talentów. W swoim twórczym życiu pracował jako aktor dramatyczny, aktor-lalkarz, tancerz, śpiewak, konferansjer, lektor, spiker radiowy i akompaniator-pianista.

Rafał Dajbor o aktorze na portalu e-teatr.pl

 Mikołaj Müller to jedna z gwiazd serialu "Świat według Kiepskich", która odeszła w ostatnim czasie. Kilka miesięcy temu pożegnaliśmy Ryszarda Kotysa, rok temu odszedł Dariusz Gnatowski.

Zobacz także: Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Aktor spoczął na Starych Powązkach [GALERIA]

RadioZET.pl/Onet.pl