Zamknij

„Miłość i medycyna“ ­– nowy serialowy hit TVP2. Co już wiemy o serialu z Danii? [WIDEO]

25.04.2021 12:00
Pielęgniarki i pielęgniarze - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TV2/Anders Fauerby

„Miłość i medycyna“ to nowa serialowa propozycja ramówki telewizyjnej „Dwójki”. Co już wiemy o duńskim serialu, który pojawi się 21 kwietnia na antenie TVP2?

Miłość i medycyna“ od 21 kwietnia na TVP2. Jest to duński serial dramatyczny emitowany od 2018 roku przez TVP2, rozgrywający się w latach 50. W tym czasie szpitale zaczynają przechodzić poważny kryzys – zaczyna brakować personelu, a w szczególności wykwalifikowanych pielęgniarek. W celu poradzenia sobie z problemem, w jednej ze szkół przysposabiających do zawodu, siostra przełożona decyduje się zacząć przyjmować także mężczyzn.

Pomysł ten rodzi wiele kontrowersji i jest szeroko komentowany przez środowisko. Ludzie są przeciwni zatrudnianiu mężczyzn do zawodu „zarezerwowanego dla kobiet”.  Same uczennice placówki są jednak raczej podekscytowane perspektywami, jakie niesie poszerzenie grona studentów.

Zobacz także

Właściwa akcja rozpoczyna się, gdy w szpitalu Fedenslung pojawia się młody żołnierz, Erik, który prosi o dopisanie do listy studentów.

Duńska produkcja, która od 2018 emitowana jest przez TVP2, podejmuje temat przemian kulturowych, równości płci, a przede wszystkim znojów ciężkiej pracy pielęgniarskiej. Produkcja doczekała się już trzech sezonów, a wszystko wskazuje na to, że kolejne są już w produkcji.

„Miłość i medycyna“ – zwiastun

Serial promowany jest następującym zwiastunem:

„Miłość i medycyna“ – obsada i ekipa

Serial, którego oryginalny tytuł brzmi „Sygeplejeskolen”, powstał w głowie duetu: Claudie Boderke i Lars Mering. Mering zasłynął scenariuszem do filmu „Mały gang Olsena”, nawiązującego do słynnej serii duńskich filmów komediowych.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów jak: Molly Blixt Egelind, Jesper Groth i Mikkel Hilgart czy Thue Rasmussen, którego zobaczymy w filmie „ Szybcy i wściekli 9”. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Miłość i medycyna“ ­– ile odcinków? Kiedy premiera? 

TVP2 wyemituje pierwszy, sześcioodcinkowy sezon serialu, od 26 kwietnia. Emisja poszczególnych odcinków odbywać się będzie od poniedziałku do czwartku o 21.50.  Serial zastąpi w ramówce dobrze przyjętą serię „ Mata Hari”, przybliżającego losy słynnej tancerki egzotycznej, pokazując burzliwe losy jej życia.

Oryginalny serial „Pielęgniarki i pielęgniarze“ posiada trzy sezony, które wciąż emitowane są przez duńską telewizją. „Dwójka” wykupiła na razie prawa do pierwszej serii. Wydaje się, że jeśli tytuł sprawdzi się, istnieje szansa na emisję także kolejnych sezonów, ale nie jest to na razie informacja potwierdzona.

Czytaj także:  "Szkoła dla Elity": poznaliśmy datę premiery 4. sezonu. Jest pierwsza zapowiedź! [WIDEO]

Radiozet.pl/WirtualneMedia/IMDB/TV2

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET