Zamknij

"Miłość w czasach wojny" - odcinek 1 - STRESZCZENIE. Otwarcie szpitala w Melili [18.10]

18.10.2021 17:10
Miłość w czasach wojny - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Antena 3/TVP

"Miłość w czasach wojny" to nowy serial na antenie Telewizji Polskiej. O czym opowiada hiszpańska produkcja? Co wydarzy się w 1. odcinku serialu? Prezentujemy streszczenie.

Miłość w czasach wojny” to nowa propozycja serialowa stacji TVP2. Jest to hiszpański serial historyczno-obyczajowy, opowiadający o grupie pielęgniarek, które otwierają szpital polowy w Melili dla żołnierzy. Ratując życie, odnajdują też przyjaźń i miłość. Co wydarzy się w 1. odcinku serialu?

„Miłość w czasach wojny”, odc. 1 ­– STRESZCZENIE. Co się wydarzy w nowym odcinku serialu "Miłość w czasach wojny"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 1. odcinek serialu " Miłość w czasach wojny " i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

Miłość w czasach wojny”, odcinek 1 – STRESZCZENIE

Streszczenie 1. odcinka serialu „Miłość w czasach wojny” prezentuje się następująco: 

Rok 1921, północna Afryka. Hiszpania toczy walki o zachowanie swoich kolonii ze zbuntowanym plemieniem Riffian. Na ich czele stoi Abd el-Krim. Walki są wyjątkowo krwawe i kosztują życie tysięcy ludzi. Na polecenie królowej Hiszpanii, Wiktorii Eugenii, Czerwony Krzyż zleca grupie dzielnych pielęgniarek utworzyć szpitale tymczasowe dla żołnierzy, na terenie potyczek.

Dzięki pomocy Korpusu Dam w Melili zostaje otworzony ośrodek pomocy w tymczasowo zamkniętej szkole. Mimo, że obiekt nie jest przygotowany na przyjęcie pacjentów, kapitan Fidel Calderon, który sam jest lekarzem, decyduje się otworzyć placówkę i przyjąć pierwszych pacjentów. Od razu decyduje się przeprowadzić też trudną operację na pacjencie. Sytuacja ta prowadzi do konfliktu między przełożoną Dam, księżną Maríą del Carmen, a pułkownikiem Marquezem, szefem Wojskowej Służby Medycznej.

W premierowym odcinku oglądamy też sytuację oczami pielęgniarki Julii Ballester, która odnajduje wśród grupy rannych żołnierzy swojego brata, Pedra. Ten opowiada jej o przebiegu wojny z perspektywy swojego pułku. Przekazuje też tragiczne wieści o śmierci narzeczonego kobiety. Wspomina też, że niedługo przed swoją śmiercią, mężczyzna wdał się w spór z dowódcą pułku – pułkownikiem SIlvą. Czy jego śmierć to rzeczywiście był więc wypadek?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Miłość w czasach wojny” – gdzie i kiedy oglądać?

Serial „Miłość w czasach wojny” emitowany będzie na antenie stacji TVP2 od poniedziałku 18 października w dniach: poniedziałek-piątek o godzinie 21.40. Dotychczasowe odcinki, dostępne są także na platformie streamingowej VOD.TVP.PL oraz, co ciekawe, na platformie Netflix (jako: „W czasach wojny”).

Czytaj także:  Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]

Źródło: Radiozet.pl/Telemagazyn.pl/materiały prasowe TVP/materiały Netflix