Zamknij

"Miłość w czasach wojny" - odcinek 2 - STRESZCZENIE. Julia wierzy, że Andres żyje [19.10]

18.10.2021 20:49
Miłość w czasach wojny - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Antena 3/TVP

"Miłość w czasach wojny" to nowy serial na antenie Telewizji Polskiej. O czym opowiada hiszpańska produkcja? Co wydarzy się w 1. odcinku serialu? Prezentujemy streszczenie.

Miłość w czasach wojny” to nowa propozycja serialowa stacji  TVP2. Jest to hiszpański serial historyczno-obyczajowy, opowiadający o grupie pielęgniarek, które otwierają szpital polowy w Melili dla żołnierzy. Ratując życie, odnajdują też przyjaźń i miłość. Co wydarzy się w 1. odcinku serialu?

„Miłość w czasach wojny”, odc. 2 ­– STRESZCZENIE. Co się wydarzy w nowym odcinku serialu "Miłość w czasach wojny"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 1. odcinek serialu " Miłość w czasach wojny " i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

Miłość w czasach wojny”, odcinek 2 – STRESZCZENIE

Streszczenie 2. odcinka serialu „Miłość w czasach wojny” prezentuje się następująco: 

Doktor Fidel informuje Julię, że w drugim szpitalu miał pacjenta, który nazywa się tak samo jak jej narzeczony. Kobieta, mimo wcześniejszych tragicznych wiadomości, chwyta się tej informacji niczym ostatniej deski ratunku i pędzie do szpitala, spotkać się z narzeczonym, który być może jednak żyje. Na miejscu jednak okazuje się, że chory żołnierz to nie jej Andres. Mężczyzna ma tylko jego rzeczy, w tym charakterystyczny sygnet. Zdjął go z palca mężczyzny, w przekonaniu, że Andres nie żyje. 

W tym samym czasie pułkownik Marquez próbuje wyciągnąć konsekwencje wobec Calderona za jego niesubordynację. Zamierza odesłać go do Madrytu. Mimo tego, że mężczyzna jest kandydatem na męża jego córki, Susany. Posadę szefa szpitala medycznego ma objąć w tych okolicznościach niejaki Luis Garcs. Mężczyzna osiem lat wcześniej porzucił przed ołtarzem Pilar, jedną z Dam, które nie będą z tego powodu skore do dalszej z nim współpracy. Jednak dzięki wstawiennictwu księżnej Fide, mężczyzna wraca do pracy. 

Podczas podróży ambulansem Pilar i doktor Luis zostają napadnięci przez rebeliantów. W tym samym czasie ranny Andrés wraz z kilkoma żołnierzami pozostaje w rękach buntowników. Komendant Silva przekupuje wrogów i odzyskuje wolność. Trafia do szpitala, gdzie Pedro okrzykuje go zdrajcą. Pilar, która znowu zbliżyła się do Luisa, odkrywa, że ten ma żonę, Raquel. Kobieta jest w ciąży.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Miłość w czasach wojny” – gdzie i kiedy oglądać?

Serial „Miłość w czasach wojny” emitowany będzie na antenie stacji TVP2 od poniedziałku 18 października w dniach: poniedziałek-piątek o godzinie 21.55. Dotychczasowe odcinki, dostępne są także na platformie streamingowej VOD.TVP.PL oraz, co ciekawe, na platformie Netflix (jako: „W czasach wojny”).

Czytaj także:  Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]

Źródło: Radiozet.pl/Telemagazyn.pl/materiały prasowe TVP/materiały Netflix